2021-07-16
Aktualności / Początek wakacji w Placówce Wsparcia Dziennego

Wakacje w Placówce Wsparcia Dziennego w Niedzieliskach rozpoczęły się od wielu atrakcji. Już od początku lipca dzieci uczestniczą w zajęciach praktyczno-technicznych, podczas których zgłębiają tajniki programowania, pracę drukarki 3D, wykonują rysunki długopisem 3D i doskonalą umiejętność pracy w grupie. Wszyscy uczestnicy są niezwykle zaangażowani  w zajęcia i z wielkim zainteresowaniem wykonują coraz trudniejsze zadania.

Wielkim wydarzeniem w Placówce były urodziny Lenki. Dziewczynka w dniu swojego święta wysłuchała głośnego „Sto lat” w wykonaniu swoich kolegów i koleżanek, a następnie częstowała wszystkich przepysznym tortem. Impreza miała swoją kontynuację podczas tańców w sali wypełnionej balonami. Uśmiech Lenki świadczył o tym, że urodziny były bardzo udane. Z kolei 7 i 13 lipca z Placówki wyruszyły pierwsze wycieczki – ich celem było Centrum Aktywnego Wypoczynku w Borku. To jedno z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń, do którego dzieci solidnie się przygotowały: zaopatrzyły się w stroje kąpielowe, akcesoria do pływania i dobry humor. Pod okiem ratowników korzystały z kąpieli i zabaw w wodzie. Niewątpliwie atrakcją był przejazd pontonem, którego kapitanem był dziadek chłopców uczęszczających do naszej Placówki, Pan Ryszard Zdunek. Dzięki jego uprzejmości wycieczka pozostanie na długo w pamięci dzieci. Dzieciaki mogły również skorzystać ze zjazdu na kolejce tyrolskiej.

W najbliższym czasie będą odbywać się kolejne wyjazdy, również pełne atrakcji. Zaplanowane są także zajęcia sportowe, taneczne, z języka angielskiego, spotkania z psychologiem oraz logopedą.

Paulina Kałuża
Michał Winczura


 

UG Szczurowa