2021-07-12
Aktualności / Sukcesy uczniów ze Szkoły Podstawowej w Szczurowej

Justyna Siudut, uczennica klasy 7, została laureatką etapu wojewódzkiego konkursu plastycznego "Bezpiecznie na wsi" organizowanego przez KRUS. Paweł Szczypuła, uczeń klasy 8, zajął I miejsce w XVIII edycji konkursu języka angielskiego Improve Your English.

Paweł Szczypuła laureatem Konkursu Języka Angielskiego

Paweł Szczypuła, uczeń klasy 8 Szkoły Podstawowej w Szczurowej, zajął I miejsce w XVIII edycji konkursu języka angielskiego Improve Your English. Organizatorem konkursu było III Liceum Ogólnokształcące w Tarnowie. W konkursie wzięło udział 145 uczniów z 49 szkół.

Konkurs przeznaczony był dla uczniów, którzy pragną sprawdzić swoje wiadomości i umiejętności z języka angielskiego. Przebiegał w dwóch etapach. Zakres wymagań na I etapie (ćwiczenia leksykalno-gramatyczne typu: test, tłumaczenie fragmentów zdań, test wyboru, słowotwórstwo, parafrazy, czytanie ze zrozumieniem) był bardzo wysoki - poziom B1- B2  (zakres matury rozszerzonej).  Uczeń  Paweł Szczypuła uzyskał bardzo wysoki wynik (85 pkt/100pkt) i zakwalifikował się do finału konkursu, gdzie oprócz bardzo dobrej znajomości słownictwa i gramatyki, uczeń musiał wykazać się wspaniałą wiedzą  o Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. Ponadto przeczytał dwie lektury w języku angielskim na poziomie Intermediate.  22 czerwca  2021r. w auli budynku III Liceum Ogólnokształcącego  w Tarnowie odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów oraz nagród dla laureatów konkursu.

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów w  konkursach w szkole średniej.

Nauczycielka języka angielskiego
H. Seńczyk


Justyna Siudut laureatką konkursu plastycznego Bezpiecznie na wsi

Kasa Rolniczego Ubezpieczania Społecznego już po raz jedenasty zorganizowała ogólnopolski konkurs plastyczny. W tym roku zmagania toczyły się pod hasłem „Bezpiecznie na wsi mamy – od 30 lat z KRUS wypadkom zapobiegamy”. Honorowy patronat nad konkursem sprawował Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Celem Konkursu było promowanie pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenie gospodarstwa rolnego oraz popularyzowanie wykazu czynności szczególnie niebezpiecznych związanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, których nie wolno powierzać dzieciom poniżej 16 lat.

Konkurs plastyczny cieszył się ogromną popularnością, o czym świadczy liczba uczestników: w etapie regionalnym - 401 uczniów z powiatu brzeskiego, natomiast w etapie wojewódzkim - 9079 prac konkursowych z 576 szkół z terenu Małopolski.

W kategorii wiekowej klas 4-8 pierwsze miejsce, w etapie regionalnym, zajęła Justyna Siudut, uczennica klasy 7 Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Szczurowej, która następnie została laureatką etapu wojewódzkiego. Dyplomy i nagrody odebrała podczas uroczystej Gali finałowej w Muzeum Lotnictwa w Krakowie.
To już kolejny sukces plastyczny Justyny Siudut.

Szkoła Podstawowa w Szczurowej

 

UG Szczurowa