2015-06-05
Aktualności / Lekkoatletyka w Uściu Solnym

W Uściu Solnym odbyły się kolejne zawody w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej, tym razem w królowej dyscyplin - lekkiej atletyce. Do czterech konkurencji: skok w dal, rzut piłeczką palantową, bieg na 60, bieg na 600m i 1000m przystąpiły 6- osobowe drużyny dziewcząt i chłopców ze szkół podstawowych. W każdej z nich zawodnicy otrzymywali punkty za osiągnięty rezultat. Po wykonaniu wszystkich prób, punkty sumowało się każdemu zawodnikowi, a to przekładało się później na wynik drużynowy. Wśród dziewcząt najlepsze okazały się zawodniczki ze Szczurowej, które miały w swoich szeregach najlepszą lekkoatletkę Adriannę Wojnicką , która uzyskała wynik 155 pkt. Mistrzowską drużynę reprezentowały: Katarzyna Stec, Dominika Gofron, Kinga Skrzyńska, Kinga Pudełek i wspomniana wcześniej Adrianna Wojnicka, opiekun Robert Dzień. II miejsce zajęły dziewczęta z Zaborowa, III miejsce przypadło Uściu Solnemu.
 
 
 
 
W punktacji chłopców minimalnie  lepsi od gospodarzy okazali się zawodnicy ze Szczurowej pokonując swoich rówieśników zaledwie 18 punktami. Skład zwycięskiej drużyny: Wiktor Król, Łukasz Chwastek, Krzysztof Dzień, Kamil Jesionka, Konrad Florek, Dawid Jesionka  opiekun Robert Dzień. W drużynie z Uścia występował Mateusz Gadowski,  który uzyskał największą ilość pkt. 216 wśród chłopców. III miejsce uzyskał zespół z Woli Przemykowskiej. Tuż za nimi uplasowali się zawodnicy z Zaborowa i Niedzielisk.
 
 
Pamiątkowe dyplomy oraz statuetki zostały wręczone wszystkim uczestnikom przez panią Agnieszkę Słowik dyrektor Szkoły Podstawowej w Uściu Solnym.
 
 
 

Robert Dzień