2014-09-24
Aktualności / Ognisko dla seniorów – Uściańskie bajanie

 

Współczesna biblioteka staje się lokalnym centrum kultury, miejscem spotkań ludzi o podobnych poglądach, zainteresowaniach, charakteryzuje się różnorodnością podejmowanych działań, mając na uwadze rozwój kulturalny i społeczny regionu. Doceniając wielki wkład pracy seniorów włożony w rozwój kulturalny naszej miejscowości Filia Gminnej Biblioteki Publicznej w Uściu Solnym była organizatorem spotkania seniorów przy ognisku „Uściańskie bajanie’’.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
W sobotni wieczór przy promieniach zachodzącego słońca  i akompaniamencie gitary pana Kazimierza Różyckiego rozpaliliśmy ognisko podczas, którego wspólnie śpiewaliśmy wesołe piosenki ludowe, religijne i biesiadne. Piekliśmy kiełbaski, delektowaliśmy się ciastem, wsłuchiwaliśmy się w niezliczone opowieści mile i radośnie spędzając czas.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Spotkanie stało się okazją do wspólnych spotkań, rozmów i  wspomnień, a także inspiracją do kolejnych tego typu spotkań. Za pomoc w sfinansowaniu przedsięwzięcia dziękuję Gminnej Komisji do Spraw Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Szczurowej.

 

tekst i zdjęcia: Sylwia Gadowska