2014-08-06
Aktualności / Jubileusz 125 lecia i przekazanie samochodu bojowego dla OSP Uście Solne

W dniu 3 sierpnia 2014 roku w trakcie obchodów 125 lecia powstania jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Uściu Solnym nastąpiło uroczyste przekazanie i poświęcenie średniego

samochodu bojowego marki MERCEDES. Pojazd został zakupiony ze środków Gminy Szczurowa, Komendy Głównej PSP i Wspólnoty Gruntowej sołectwa Uście Solne. Uroczystość rozpoczęto mszą świętą sprawowaną w intencji strażaków przez proboszcza Alberta Urbasia i księdza Kanonika Jana Olszaka. Po mszy poczty sztandarowe i strażacy w oprawie muzycznej orkiestry dętej z Uścia Solnego przemaszerowali na rynek, gdzie rozpoczęto ceremoniał obchodów.


 
 
 
 
 
 
 
W uroczystościach udział wzięło 18 pocztów sztandarowych z terenu Gminy Szczurowa i jednostek zaprzyjaźnionych oraz zaproszeni goście w osobach: Poseł na Sejm Krzysztof Gadowski, przedstawiciel Komendy Wojewódzkiej PSP w Krakowie Jarosław Rozpond, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Brzesku, a zarazem Wójt Gminy Szczurowa Marian Zalewski, Komendanci Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku Dariusz Pęcak i Piotr Strojny, Przedstawiciel Komendy Powiatowej PSP w Bochni Piotr Gadowski, Starosta Brzeski Andrzej Potępa wraz z radnymi powiatowymi Markiem Antoszem i Sławomirem Paterem, Wiceprezes WFOŚiGW w Krakowie Jan Musiał, Przewodniczący Rady Gminy Kazimierz Tyrcha wraz z radnymi, Gminny Komendant OSP Piotr Mikuś i przedstawiciele Koła Emerytów i Rencistów PSP w Krakowie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
W trakcie uroczystości odznaczeni zostali następujący druhowie:
  • 50 lat w służbie: Stanisław Rataj,
  • 45 lat w służbie: Tadeusz Giza, Jan Plebanek, Tadeusz Rzepka, Stanisław Sikora,
  • 40 lat w służbie: Stanisław Płachno i Włodzimierz Płachno,
  • 35 lat w służbie: Marek Gadowski, Zbigniew Gardziel, Jan Misiorowski, Stanisław Piwowarczyk i Stanisław Rudnik,
  • 30 lat w służbie: Jan Piątek, Mieczysław Wójcik,
  • 20 lat w służbie: Roman Rataj i Jerzy Worek,
  • 15 lat w służbie: Sławomir Gadowski,
  • 10 lat w służbie: Tadeusz Gargul, Edward Kotelon, Zygmunt Mączka, Piotr Plebanek, Michał Plebanek, Kazimierz Różycki, Jerzy Widełka,
  • 5 lat w służbie: Agnieszka Burzyńska, Ewelina Hełpa, Agata Plebańczyk, Anna Plebańczyk, Magdalena Pawlik, Kamila Piwowarczyk, Barbara Różycka, Gustaw Niewolak, Paweł Burzyński, Sławomir Gargul, Albert Linca, Ryszard Klasa, Piotr Piwowarczyk, Sebastian Piwowarczyk, Grzegorz Rataj.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Po odznaczeniu zasłużonych druhów głos zabierali zaproszeni goście, którzy dziękowali za zaproszenie, składali życzenia i gratulacje z okazji tak pięknego jubileuszu. Na zakończenie Prezes jednostki podziękował wszystkim za przybycie i zaprosił na wspólną zabawę.

 

 
 
 
 
 

Galeria zdjęć

 

UG Szczurowa