2014-02-12
Aktualności / "Zaborowskie Dęby" na zimowisku harcerskim

Jak co roku, podczas ferii zimowych, 4 Drużyna Starszoharcerska „Zaborowskie Dęby” uczestniczyła w trzydniowym zimowisku harcerskim w Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 w Brzesku, którego organizatorem był Hufiec Brzesko.

Zimowisko było czasem wspólnych gier i harców, zwiadów i kominków. Żeby wykorzystać jak najlepiej czas odpoczynku od szkolnych murów, staraliśmy się jak najwięcej przebywać na świeżym powietrzu i korzystać z uroków natury. Harcerze z gminy Szczurowa zorganizowali  grę terenową, czyli kilkugodzinny bieg, podczas którego harcerze z powiatu brzeskiego rozwiązywali zadania związane z historią miasta Brzesko.  Niemała atrakcją jest tradycyjny już wspólny marsz na wzgórze Bocheniec.
 
Zajęcia harcerskie to oprócz przyjemności również nauka ważnych w życiu umiejętności. Rozwijają  zaradność, samodzielność, kreatywność i umiejętność pracy w grupie, niezwykle potrzebną w dalszym życiu. Harcerze i harcerki mieli ponadto okazję nauczyć się lub doskonalić umiejętności z zakresu różnych technik harcerskich – jak korzystanie z mapy, udzielanie pierwszej pomocy, metody szyfrowania.
 
Skład patrolu:
Druh Wojciech Lechowicz
Druh Damian Dziąćko
Druh Wojciech Czuj
Druhna Kinga Bach
Druhna Paulina Pięta
Druhna Natalia Cieleń
Druhna Wiktoria Głowacz
Druh Patryk Tecmer
Druh Artur Mika
Druh Bartosz  Jopek
Druhna Natalia Tyl
Druh Piotr Krawczyk
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

informacja i fot.: Piotr Krawczyk