2013-04-18
Aktualności / Ruszyły prace przy przebudowie drogi wojewódzkiej Uście Solne – Szczurowa

Rozpoczęła się długo oczekiwana przebudowa zniszczonego przez powódź ponad 8-kilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej 964 od mostu na rzece Raba w miejscowości Uście Solne przez Strzelce Małe, Szczurową do skrzyżowania z drogą powiatową w kierunku Włoszyna.

Ekipa drogowców przystąpiła do rozbiórki chodników na odcinkach w Szczurowej ul. Lwowska, Strzelcach Małych i Uściu Solnym, frezowania zniszczonej nawierzchni asfaltowej i wzmacniania podbudowy.
 
Uście Solne
 
 
 
 
 
 
 
Strzelce Małe
 
 
 
 

Szczurowa
 
 
 
 
 
 
Dalej wykonywane będzie przebudowa jezdni i skrzyżowań drogi wojewódzkiej z drogami bocznymi, odwodnienie drogi, układanie chodników z przebudową zatok autobusowych oraz przebudowa zjazdów z remontem przepustów drogowych. Wykonana zostanie również kanalizacja deszczowa. Dopełnieniem całości prac będzie montaż urządzeń bezpieczeństwa ruchu wraz z oznakowaniem.
Realizowana w ramach likwidacji skutków powodzi z 2010 roku inwestycja ma poprawić stan techniczny drogi, co wpłynie pozytywnie na bezpieczeństwo ruchu drogowego i jego płynność.
 
Wielomilionowe zadanie finansowane jest ze środków specjalnego instrumentu odbudowy w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.

 

 

UG Szczurowa