2012-11-15
Aktualności / Nowe przystanki w gminie Szczurowa

Dzięki zleceniu prac przez Gminę Szczurowa od kilku tygodni podróżni wjeżdżający na teren naszej gminy oraz mieszańcy Woli Przemykowskiej – Średniej, Uścia Solnego, Rylowej i Górki mogą korzystać z bardzo ładnych przystanków autobusowych.
 
Projekt przystanków powstał przy współpracy z Gminą Niepołomice, a konkretnie poprzedniego burmistrza pana Stanisława Kracika i obecnego pana Romana Ptaka.
 
Nowe przystanki przyczyniają się również do poprawy estetyki sołectw.
 
 
Wola Przemykowska - Średnia – przystanek przy szkole podstawowej, wzdłuż drogi powiatowej prowadzącej z Zaborowa w kierunku Woli Przemykowskiej - Natkowa
 
 
Uście Solne - przy drodze wojewódzkiej nr 964 prowadzącej od mostu na rz. Rabie w kierunku Rylowej
 
Górka - przy drodze wojewódzkiej nr 768 prowadzącej od mostu w Górce w kierunku ronda w Szczurowej
 
Rylowa – w centrum wsi, przy drodze wojewódzkiej nr 964.
 
Nowe przystanki posadowione zostały na fundamentach betonowych o konstrukcji drewnianej z dachem krytym blachą płaską powlekaną. Zlokalizowane zostały w miejscach poprzednich wiat przystankowych tak, aby nie kolidowały z bezpieczeństwem ruchu drogowego.
 
Dzięki wykonaniu przystanków przez pracowników zakładu komunalnego koszty ich wykonania zostały zredukowane do kwoty nieco ponad 20 tys. złotych, a trwałość w porównaniu z oferowanymi na rynku (przystanki o podobnej wartości) jest nieporównywalnie dłuższa.

 

UG Szczurowa