2012-08-29
Aktualności / Memoriał Ryszarda Kociołka w Uściu Solnym

W Uściu Solnym w niedzielne popołudnie przy deszczowej aurze rozegrany został turniej piłki nożnej w ramach Memoriału Ryszarda Kociołka.

Całość imprezy rozpoczęła się o godz. 14.00 Mszą Świętą w intencji zmarłego Ryszarda Kociołka mieszkańca i wieloletniego  działacza społecznego Uścia Solnego. Po Mszy Św. mieszkańcy i przybyli goście poprowadzeni przez Orkiestrę Dętą z Uścia Solnego przeszli na cmentarz, gdzie złożone zostały wiązanki na grobie Ryszarda Kociołka. Następnie pochód przemieścił się na boisko sportowe gdzie po oficjalnym otwarciu przez Wójta Gminy Szczurowa P. Mariana Zalewskiego, Burmistrza Miasta i Gminy Radłów P. Zbigniewa Mączki – reprezentanta „Orłów Kociołka” oraz P. Kazimierza Różyckiego – kapelmistrza i reprezentanta Orkiestry Dętej z Uścia Solnego,  został rozegrany turniej piłki nożnej.

W zawodach brały udział trzy drużyny: „Orły Kociołka”, Ochotnicza Straż Pożarna z Uścia Solnego oraz reprezentacja Orkiestry Dętej z Uścia Solnego.  Rozgrywki rozegrane zastały w systemie „każdy z każdym”. Czas trwania meczy został ustalony na 2x15 min. Sędziami zawodów byli: P. Mariusz Stolarz oraz P. Michał Mrzygłód.

Pierwszy mecz pomiędzy OSP Uście Solne a „Orłami Kociołka” zakończył się wynikiem 0:3. W drugim meczu drużyna OSP za przeciwników miała młoda kadrę Orkiestry Dętej z Uścia Solnego, a tym samym zmuszona była do gry defensywnej, co wykorzystali przeciwnicy i ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 1:3. Kolejny mecz rozegrany został pomiędzy Orkiestrą Dętą a „Orłami Kociołka”, gdzie drużyna Orłów wygrała 3:0.

Tabela wyników:
1. „Orły Kociołka– pkt. 6
2. Orkiestra Dęta Uścia Solnego– pkt. 3
3. Ochotnicza Straż Pożarna– pkt. 0

Drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy, a drużyna „Orłów Kociołka” otrzymała puchar ufundowany przez Gminne Centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu w Szczurowej . Wręczenia dokonał dyrektor GCKCziS Grzegorz Zarych.
 
 
W imieniu organizatorów: Komitetu Organizacyjnego Uścia Solnego, GCKCziS Szczurowa i Gminy Szczurowa serdecznie dziękujemy drużynom za uczestnictwo w turnieju, a publiczności licznie zgromadzonej za gorący doping w czasie trwania meczy.

GCKCziS Szczurowa