2012-02-29
Aktualności / Zaborów. Kolejna unijna inwestycja w gminie Szczurowa

W piątek, 24 lutego, członek Zarządu Pan Stanisław Sorys oraz wójt gminy Szczurowa Pan Marian Zalewski podpisali umowę na przyznanie ponad 1,3 mln zł dofinansowania w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na budowę sali gimnastycznej w Zaborowie.

Dotacja, jaką otrzymała gmina Szczurowa za sprawą dobrze przygotowanego wniosku, który złożyła jeszcze w 2009 roku, została przyznana w formie refundacji nakładów już poniesionych na zakończone w styczniu 2011 roku prace.

Pan Stanisław Sorys gratulował władzom samorządowym Szczurowej aktywności w sięganiu po unijne środki. Podkreślał także dobrą współpracę z władzami gminy  - To dzięki Waszej konsekwencji w działaniu gminie, pomimo wielu trudności, udaje się sprawnie pozyskiwać środki z Unii. Tym bardziej, że jest jeszcze wiele gmin, którym nie uzyskało się pozyskać nawet złotówki z programu – mówił podczas spotkania w gminie Szczurowa Stanisław Sorys.

Wójt podczas uroczystości podpisania umowy podkreślał znaczenie inwestycji dla gminy, ze względu na dużą ilość korzystających z niej dzieci. Sala gimnastyczna w Zaborowie kosztowała prawie 2 mln zł. Dzięki unijnemu dofinansowaniu i środkom budżetu gminy obiekt został wybudowany i wyposażony w odpowiedni sprzęt, który służy dzieciom i młodzieży z sześciu sołectw w gminie Szczurowa.


 

UG Szczurowa