2011-11-25
Aktualności / Nowoczesne place zabaw w Woli Przemykowskiej i Zaborowie

Dzięki środkom finansowym gminy Szczurowa i wojewody małopolskiego mali mieszkańcy Woli Przemykowskiej i Kopaczy Wielkich oraz Zaborowa, Pojawia, Dołęgi i Kwikowa mogą od dzisiaj korzystać z nowych, dopuszczonych do użytku przez inspektora nadzoru budowlanego placów zabaw wybudowanych przez Gminę z blisko 50 procentowym dofinansowaniem rządowego programu „Radosna Szkoła”. Place powstały przy szkołach podstawowych w Woli Przemykowskiej i Zaborowie. Podobne obiekty rekreacyjne funkcjonują od tegorocznych wakacji w Szczurowej i Strzelcach Wielkich.

Ich wyposażenie zawiera wszystko, co dziecku potrzebne jest do udanej i bezpiecznej zabawy. Dzieci mogą bawić się na różnorakich drabinkach, zjeżdżalniach, równoważniach, huśtawkach, czy pomostach. Ważnym elementem jest zastosowanie nowoczesnej, bezpiecznej nawierzchni pod urządzeniami i właściwe rozmieszczenie sprzętu znajdującego się na placu zabaw.
 
Nowy plac zabaw w Zaborowie
 
 
 
 
 
 
Nowy plac zabaw w Woli Przemykowskiej
 
 
 
 
 
Samorząd Szczurowej w programie "Radosna Szkoła" uczestniczy od ponad dwóch lat. Wszystkie szkoły podstawowe w gminie pozyskały wsparcie na zakup pomocy dydaktycznych i utworzyły miejsca zabaw w szkołach, do których zakupiono duże, miękkie klocki i piłki o różnych kolorach i wielkościach, materace do zabaw, tory przeszkód, elementy lub zestawy umożliwiające pokonywanie wysokości, a zarazem usprawniające koordynację wzrokowo – ruchową.

 

UG Szczurowa