2011-04-29
Aktualności / DZIEŃ PAPIESKI W ZABOROWIE

28 kwietnia 2011 roku w Zaborowie odbył się Dzień Papieski, z okazji beatyfikacji Jana Pawła II. Organizatorami uroczystości byli Parafia Zaborów, Zakład Betoniarsko-Kamieniarski ,,Wojnicki” i Publiczna Szkoła Podstawowa im. Władysława Jagiełły w Zaborowie.

Główne uroczystości odbyły się w kościele parafialnym w Zaborowie. O godzinie 10:00 odprawiona została Msza święta, przez księdza proboszcza parafii Zaborów Piotra Ścipienia, w trakcie której przypomniano postać i dzieła stworzone przez papieża Jana Pawła II. 

W trakcie uroczystości przedstawiciele Cechu Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości w Brzesku przekazali jako dar ołtarza, przepięknie haftowany ornat z wizerunkiem nowego błogosławionego.  

Następnie dokonano poświęcenia i odsłonięcia tablicy pamiątkowej, poświęconej Janowi Pawłowi II. Tablica została wmurowana w filar kościelny, na wprost tablicy upamiętniającej postać wieloletniego proboszcza parafii zaborowskiej kś. Jana Kiełbasy. Na tablicy umieszczono postać Jana Pawła II, jego herb papieski oraz napis: ,,Niech zstąpi Duch Twój, Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi, tej ziemi". Błogosławionemu Janowi Pawłowi II parafianie Parafii Zaborów. Zaborów 01 maja 2011 roku.

Pomysłodawcą i wykonawcą tablicy upamiętniającej w ten sposób postać wielkiego Polaka, Jana Pawła II był Pan Władysław Wojnicki, który jest autorem wielu tablic pamiątkowych w Zaborowie i okolicy. Z kolei młodzież szkolna pod przewodnictwem Pań Bogumiły Szydłowskiej i Teodozji Turaczy przedstawiła montaż słowno - muzyczny poświęcony nowemu błogosławionemu.

Po uroczystościach kościelnych, odbyło się spotkanie zaproszonych gości ze społecznością szkolną w budynku szkoły. Dyrektor szkoły Pan Mieczysław Chabura powitał serdecznie sekretarza Urzędu Gminy w Szczurowej Panią Marię Kądziołka, radnych gminnych i powiatowych, przedstawiciela burmistrza Brzeska, przedstawicieli Cechu Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości na czele z Panem starszym cechowym Kazimierzem Kuralem. Gorąco powitał również nauczycieli emerytowanych i byłych nauczycieli tej szkoły. Podkreślił, że uroczystość odsłonięcia tablicy pamiątkowej, poświęconej Janowi Pawłowi II jest wspaniałą okazją do podziękowania za to, że był z nami a teraz będzie wstawiał się za nami.

29.04.2011 r., PSP Zaborów