2010-01-18
Aktualności / Dzień Babci i Dziadka w Zaborowie, Rajsku i Górce

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W ZABOROWIE

W dniu 15 stycznia 2010 r. w Publicznej Szkole Podstawowej odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Przybyli na nią babcie i dziadkowie uczniów, a także zaproszeni goście. Dyrektor szkoły Mieczysław Chabura serdecznie wszystkich powitał, a seniorom złożył gorące życzenia. Życzenia z okazji Dnia Babci i Dziadka oraz wyrazy szacunku i podziękowania złożył seniorom także Wójt Gminy Szczurowa Marian Zalewski.

Następnie wystąpiła Kapela ludowa „Pastuszkowe Granie” pod kierunkiem państwa Vitaliny i Michała Pastuch. Młodzi artyści śpiewali kolędy, pieśni i przyśpiewki ludowe.

Kolejnym punktem programu był występ artystyczny przygotowany przez dzieci klas 0 - III podczas zajęć kółek: teatralnego, regionalnego, europejskiego i plastycznego, prowadzonych przez nauczycielki: Beatę Nicpoń, Krystynę Giza, Agnieszkę Boroń i Bogumiłę Grocholską. Dzieci przedstawiły piękną baśń pt. "Najszczęśliwsza z sióstr." Następnie recytowały wiersze, śpiewały piosenki i składały wszystkim babciom, dziadkom i seniorom serdeczne życzenia. Do życzeń dołączyły laurki i kwiatki.


Rodzice dzieci przygotowali dla gości poczęstunek. Współorganizatorem uroczystości była Biblioteka Publiczna w Zaborowie.

Dzień Babci i Dziadka w Rajsku

 

Dzień Babci i Dziadka w Górce