2004-05-20
Aktualności / III Gminna Mini Olimpiada Matematyczna w Zaborowie

III Gminna
Mini Olimpiada Matematyczna
w Zaborowie

19 maja 2004 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w  Zaborowie odbyła się III Gminna Olimpiada Matematyczna zorganizowana przez zespół nauczania zintegrowanego tejże szkoły w składzie: Krystyna Giza, Agnieszka Boroń, Bogumiła Grocholska oraz Beata Nicpoń. Brali w niej udział uczniowie klas III ze szkół podstawowych z terenu Gminy Szczurowa.

Konkurs składał się z dwóch etapów. Najpierw trzecioklasiści rozwiązywali zadania testowe, zaznaczając prawidłową odpowiedĽ wśród trzech podanych rozwiązań. W drugim etapie każdy uczestnik otrzymał do rozwiązania 6 zadań. Wynik końcowy był sumą punktów z I i II etapu. 

Poziom olimpiady był bardzo wyrównany, o czym świadczą małe różnice punktowe uzyskane przez poszczególnych zawodników. Najlepszym matematykiem wśród klas trzecich z terenu gminy Szczurowa okazała się Justyna Wrzępska z Zaborowa, II miejsce zajęli: Ewelina Kozdrój i Paweł Majka ze Szczurowej oraz Konrad Kuliszewski z Zaborowa, natomiast III miejsce należało do: Klaudii Gałek ze Strzelec Wielkich oraz Justyny Samolej z Wrzepi. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody.

Na zakończenie Dyrektor PSP w Zaborowie podziękował wszystkim nauczycielom – opiekunom, którzy pracują z uczniami biorącymi udział  w matematycznych zmaganiach: Dorocie Walas ze Strzelec Wielkich, Dorocie Gargul i Bożenie Łuciów ze Szczurowej, Agnieszce Słowik z Uścia Solnego, Małgorzacie Klich z Wrzępi, Małgorzacie Strąg z Rudego Rysia, Stanisławie Bernardy z Woli Przemykowskiej, Ewie Serwatka z Niedzielisk oraz Krystynie Giza z Zaborowa. 

Optymizmem napawa fakt, że uczniowie w klasach I – III nie boją się matematyki. Chętnie rozwiązują łamigłówki i zadania. Nie brakuje chętnych do udziału w konkursie. Życzymy małym mistrzom matematyki dalszych sukcesów. 

 

20 maja 2004r. Publiczna Szkoła Podstawowa w Zaborowie