2009-10-30
Aktualności / PSP Zaborów.

PA¬DZIERNIK 2009
MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH

W 2009 roku po raz drugi na całym świecie paĽdziernik obchodzony jest jako Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych (w poprzednich latach był to Międzynarodowy Dzień Bibliotek Szkolnych). Święto jest organizowane od 1999 roku przez:
INTERNATIONAL ASSOCIATION OF SCHOOL LIBRARIANSHIP - IASL


Celem akcji jest zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek w  życiu szkoły, w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych. W tym roku tematem przewodnim święta jest hasło:

"Biblioteki szkolne - pełen obraz"

School Libraries: The Big Picture

Biblioteka szkolna przy PSP w Zaborowie również włączyła się do organizacji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. W tym roku przygotowaliśmy szereg bardzo ciekawych przedsięwzięć. Trwały one przez cały miesiąc paĽdziernik.

1.   Zorganizowano spotkania – lekcje z książką dla uczniów  klas „0”- III, podczas których członkowie zajęć bibliotecznych  organizowali konkursy w formie zagadek z rekwizytami, rebusów, krzyżówek, rozpoznawania tytułów i autorów książek. Czytali głośno fragmenty książek.

2.   Zaprosiliśmy do obejrzenia wystawy NAJSTARSZYCH  książek w naszej bibliotece i  wystawy nowości książkowych.

3.   Na plakacie "Warto przeczytać" wywieszonym w dniach 25-30 paĽdziernika na korytarzu uczniowie wypisywali tytuły ulubionych książek, które chcieliby polecić swoim kolegom.

4.   Każda z klas wykonała plakat reklamujący szkolną bibliotekę. Plakaty zostały wywieszone na korytarzu przed  poszczególnymi klasami .

5.   Każdy czytelnik, który wypożyczył książkę w dniach 25-30 paĽdziernika otrzymał niespodziankę.

6.   Wprowadzono uczniów klas I do grona czytelników biblioteki.

7.   W paĽdzierniku (z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych) ogłoszono  I etap szkolnego turnieju czytelniczego "Mole książkowe"

Święto zostało nagłośnione za pomocą plakatów oraz na naszej stronie internetowej.

30.10.2009 r., PSP Zaborów