2009-09-23
Aktualności / PSP Zaborów

Ziemia w Twoich rękach

Sprzątanie Świata– Polska 2009

Pomagajmy Ziemi – codziennie

Nie marnujmy wody, oszczędzajmy energię, wybierajmy transport publiczny, na zakupy chodĽmy z własną torbą, segregujmy odpady.

Nasze codzienne zachowania związane z zakupami i konsumpcją, segregowaniem odpadów czy oszczędnością energii wciąż pozostawiają wiele do życzenia. A Ziemi trzeba pomagać codziennie !!!

W tym roku organizatorzy akcji  szczególnie zachęcają  do sprzątania naszych lasów.  Poprzez naszych uczniów chcemy uświadomić mieszkańcom iż lasy są wielkim skarbem przyrody w naszym kraju i naszej okolicy - niestety, stale niszczonym, zaśmiecanym, podpalanym... Leśnicy sami nie poradzą sobie z tym problemem. Musimy Wszyscy o nie dbać i chronić. Las to nie miejsce na wysypiska!!!

Z ta myślą dnia 18 września, jak co roku ruszyła akcja Sprzątania Świata w naszej szkole.  Każda klasa od „0” do VI wyruszyła w trasę po naszej miejscowości w celu usunięcia z najbliższej okolicy śmieci przy drogach, wokół sklepów, poczty, na parkingach, placach zabaw. Klasa najmłodsza oczyściła obejście szkoły. Pierwszaki zajęły się sprzątnięciem parku zabaw obok Domu Ludowego. Zadaniem kl.II było zrobienie porządku wokół najbliższego sklepu. Trzeciaki wyruszyły z zapałem, aby posprzątać plac Dworu Zaborowskiego. Starsze klasy miały bardziej wygórowane zadanie, lecz spisali się tak samo świetnie jak pozostali uczniowie. Uprzątnęli pobliskie pobocza dróg i przydrożny lasek. Nauczyciele przypominali o segregacji odpadów, więc śmieci wrzucano do odpowiednich worków.

Ważnym elementem akcji było wykształcenie  postawy każdego z nas. Bo to każdy z nas decyduje czy posegreguje odpady, czy uszczelni cieknący kran, czy pojedzie „ostro” swoim samochodem, czy raczej wybierze rower.

23.09.2009 r., PSP Zaborów