2009-07-09
Aktualności / Sala sportowa w Zaborowie.

W Zaborowie powstaje sala sportowa

Już w przyszłym roku uczniowie z Zaborowa i okolic przestaną „dusić się” w niewielkiej salce gimnastycznej, bowiem od kwietnia tego roku ruszyła budowa profesjonalnej sali sportowej, z której korzystać będą zarówno uczniowie podstawówki, jak i gimnazjum, dojeżdżający do szkoły z siedmiu miejscowości.

Roboty budowlane przebiegają według założonego harmonogramu prac, a ich zakończenie i uroczyste oddanie obiektu planuje się póĽną jesienią. Koszt inwestycji to kwota rzędu 2 mln zł.

Aby odciążyć budżet gminny, władze Gminy starają się o unijne dofinansowanie, które pokryłoby 70 proc. z przewidywanych kosztów inwestycji. Obecnie wniosek przeszedł pozytywnie ocenę formalną i został zakwalifikowany do dalszego etapu.

Nowa sala sportowa wyposażona zostanie w plac do gry o wymiarach 12 x 24 metrów z widownią, zapleczem higieniczno-sanitarnym i magazynowym. Posiadać będzie nowoczesny sprzęt sportowy oraz profesjonalne nagłośnienie.

Dobrym rozwiązaniem będzie także system drzwi wejściowych i wyjściowych, w pełni niezależnych od budynku szkoły. Aby poprawić estetykę otoczenia wokół obiektu szkolnego przewidziano również zagospodarowanie terenu wokół budynku. Obiekt zostanie w pełni przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

09.07.2009 r., UG Szczurowa