2009-05-29
Aktualności / PG Zaborów

Być człowiekiem znaczy kochać

Pod takim hasłem młodzież Publicznego Gimnazjum w Zaborowie wystąpiła z programem literacko-muzycznym przygotowanym podczas zajęć Koła polonistycznego, prowadzonego przez polonistkę Urszulę Stańczyk.

Przedstawienie było finałem jednego z działań w ramach Projektu "Przez motywację do sukcesu" współfinansowanego przez Unię Europejską. Tematem przewodnim spektaklu była miłość- ta, o której pisali poeci w wierszach do ukochanej, zakochane poetki, tęskniący za ojczyzną Polacy czy twórcy chrześcijańskiego wzoru miłości.

Głównym przesłaniem przedstawienia było przekazanie prawd, nieco niemodnych we współczesnym świecie, że miłość to służba drugiemu człowiekowi, to radość ,ale i cierpienie, to wierność godności człowieka i jego tożsamości narodowej. To także umiejętność radowania się każdym dniem i zwyczajnymi rzeczami. Nie ma prawdziwego i pełnego człowieczeństwa bez miłości. W spektaklu wiersze polskich poetów przeplatały prezentacje multimedialne wykonane przez członków Kola polonistycznego. Występ był świetną okazją do zaprezentowania się uzdolnionej artystycznie młodzieży naszego Gimnazjum. Wiecej tutaj!

29 maja 2009r. PG Zaborów