2004-02-16
Aktualności / PSP Niedzieliska

Seniorzy
w PSP w Niedzieliskach

„Nadzieja znów wstąpi w nas” – pod takim hasłem uczniowie klas IV pod kierunkiem wych. mgr Lidii Kołodziej przygotowali montaż słowno-muzyczny i zaprezentowali go zaproszonym do szkół seniorom. Uroczystość zadedykowaną osobom starszym zaszczycił swoją obecnością Wójt Gminy Szczurowa mgr Marian Zalewski.

Scenariusz inscenizacji został napisany w tonie nieco żartobliwym, np. współczesne diabełki, wzbudzające śmiech na widowni prowadzonymi dialogami, kontaktują się ze sobą za pomocą telefonów komórkowych i otrzymywanych SMS-ów. Aktorzy mówili o wadach i przywarach ludzi, tak często wśród nich spotykanych. Dzieci zwracały uwagę na ludzkie słabości, potknięcia i słowa te kierowały nie tylko do kolegów i koleżanek ale także do ludzi dorosłych.

Ogólny podziw wzbudziła wśród publiczności naturalność małych aktorów, którzy trafnie utożsamili się z granymi przez siebie postaciami: wójta, lekarza, taksówkarza, murarza, policjanta, nauczyciela, ucznia. Każdy z nich poruszał w swoich wypowiedziach sprawy i problemy aktualne w dzisiejszych czasach.

Na uwagę zasługuje zaangażowanie rodziców uczniów kl. IV, którzy aktywnie włączyli się w prace związane z przygotowaniem strojów i  odpowiednich rekwizytów.

16 luty 2004r. Dyrekcja PSP Niedzieliska