2021-09-27
Aktualności / Początek roku szkolnego w Placówce Wsparcia Dziennego

Po beztroskim okresie wakacji, który w Placówce Wsparcia Dziennego upłynął głównie na zabawie i wyjazdach, nadeszła pora powrotu do szkolnych obowiązków. Swobodne spędzanie czasu zastąpiły więc od początku września nowe zadania, wychodzące naprzeciw potrzebom dzieci uczęszczających do Placówki.

Do końca roku kalendarzowego wszyscy podopieczni będą bezpłatnie korzystać z zajęć z języka angielskiego, które prowadzi Pani Renata Fornal. Dzięki nim dzieci uzupełnią braki, ale także utrwalą i poszerzą wiedzę, którą zdobywają w szkole. Przewidziana jest także pomoc w nauce ósmoklasistom, którzy przygotowują się do egzaminu na zakończenie szkoły. Ponieważ zajęcia zostały zaplanowane dwa razy w tygodniu, będą to spotkania regularne, a nie jedynie doraźne. Niewątpliwym atutem będzie indywidualne podejście do każdego dziecka i forma nauki połączonej z zabawą. Placówka Wsparcia Dziennego jest także miejscem, w którym podopieczni samodzielnie lub z pomocą wychowawców mogą odrabiać zadania domowe.

Mimo to, że nauka zdecydowanie wysuwa się aktualnie na pierwszy plan, dzieci uczęszczające do Placówki 21 września wzięły udział w wyjeździe do Brzeska na warsztaty kulinarne „Paszczaki gotują”. Na miejscu każdy miał okazję spróbować swoich sił w przygotowywaniu muffinek czekoladowych, zupy-kremu z pomidorów oraz hamburgerów.Dzieci, podzielone na mniejsze grupy, ubrane w kuchenne fartuchy, zaopatrzone w przepisy i odpowiednie składniki przygotowywały pod nadzorem prowadzących wyżej wymienione posiłki. Wygląda na to, że wszyscy mają zadatki na świetnych kucharzy, ponieważ dania, nad którymi pracowali udały się i przede wszystkim smakowały. Najwięcej radości sprawiło dzieciom dekorowanie muffinek oraz oczywiście ich degustacja. Wszyscy uczestnicy zabrali do domu przygotowane przez siebie posiłki, a dodatkowo otrzymali dyplomy pomocnika kulinarnego. Wyjazd został określony jako niezwykle udany i godny powtórzenia.

W ofercie Placówki przewidziane są jeszcze zajęcia z psychologiem oraz z zakresu gimnastyki korekcyjnej. Na pewno nie zabraknie też wycieczek, które uatrakcyjnią dzieciom czas spędzany u nas popołudniami.

Paulina Kałuża
Michał Winczura
 

UG Szczurowa