2021-06-25
Aktualności / Podsumowanie XI Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego: Bezpiecznie na wsi mamy- od 30 lat z KRUS wypadkom zapobiegamy

„Bezpiecznie na wsi mamy – od 30 lat z KRUS wypadkom zapobiegamy” – pod tym hasłem Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zorganizowała XI Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci z terenów wiejskich.

Celem Konkursu jest promowanie pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenie gospodarstwa rolnego oraz popularyzowanie wykazu czynności szczególnie niebezpiecznych związanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, których nie wolno powierzać dzieciom poniżej 16 lat.

W bieżącym roku zadaniem konkursowym było wykonanie dwuwymiarowej pracy plastycznej w formacie A3 w dowolnej technice obrazującej sposoby zapobiegania wypadkom przy pracy w gospodarstwie rolnym oraz rolniczym chorobom zawodowym, od 30 lat upowszechnianym przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Do tegorocznej edycji konkursu przystąpiło 103 uczniów ze szkół podstawowych z terenu Gminy Szczurowa.  Laureatem pierwszego miejsca etapu regionalnego konkursu została Justyna Siudut uczennica klasy 7 Publicznej Szkoły Podstawowej w Szczurowej w II grupie wiekowej (klasy 4-8) natomiast Filip Kłyś uczeń klasy 3 Publicznej Szkoły Podstawowej w Strzelcach Wielkich został laureatem drugiego miejsca etapu regionalnego w I grupie wiekowej (klasy 0-3). Prace laureatów z gminy Szczurowa zakwalifikowały się do dalszych etapów konkursów.

Ogromnym sukcesem zakończył się udział Filipa Kłyś z Publicznej Szkoły Podstawowej w Strzelcach Wielkich, który zwyciężył na etapie wojewódzkim, a następnie zdobył pierwsze miejsce na etapie ogólnopolskim!  Serdecznie gratulujemy.

Nagrody dla laureatów zostały ufundowane przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego natomiast pozostali uczestnicy biorący udział w konkursie otrzymali nagrody ufundowane przez Wójta Gminy Szczurowa Pana Zbigniewa Moskala.


 

UG Szczurowa