2021-05-14
Aktualności / 28 laptopów trafiło do szkół

28 laptopów wraz z akcesoriami zostało dzisiaj przekazanych szkołom z terenu Gminy Szczurowa. Urządzenia zakupiono w ramach Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej - pakiet edukacyjny. Laptopy przekazał wójt Zbigniew Moskal wraz z Panią wicemarszałek Województwa Małopolskiego Martą Malec-Lech.

Nowe laptopy trafiły do szkół podstawowych w Szczurowej, Zaborowie, Uściu Solnym, Woli Przemykowskiej, Strzelcach Wielkich i Niedzieliskach. W spotkaniu udział wziął wiceprzewodniczący rady Gminy Szczurowa Andrzej Fiołek oraz dyrektorzy placówek oświatowych, którzy odebrali sprzęt. Na nowe urządzenia do nauki gmina pozyskała dofinansowanie w kwocie blisko 75 tysięcy złotych.

Jak tłumaczyła Marta Malec-Lech z zarządu Województwa Małopolskiego, ostatni rok był trudny dla edukacji. Zarząd Województwa Małopolskiego postanowił utworzyć specjalny pakiet edukacyjny, jedyny taki w całym kraju. Na ten pakiet przeznaczyliśmy 60 milionów złotych - mówiła podczas spotkania w Szczurowej Marta Malec-Lech. Cieszę się, że to wsparcie również trafiło do gminy Szczurowa. Chciałabym podziękować Panu wójtowi za aktywne pozyskiwanie środków dla samorządu. Gmina otrzymała maksymalne środki z tego programu grantowego - podkreślała Marta Malec-Lech. To kolejne fundusze zewnętrzne, które pozyskaliśmy dla naszej gminy. Są one szczególnie ważne, ponieważ dotyczą edukacji dzieci i młodzieży z naszej gminy -  mówił wójt gminy Szczurowa Zbigniew Moskal. Dla samorządu gminy Szczurowa edukacja jest szczególnie istotnym tematem. Gmina aktywnie pozyskuje dofinansowania na rozbudowę i remonty placówek oświatowych, zakup wyposażenia sal edukacyjnych czy na dodatkowe zajęcia dla uczniów - podkreśla Zbigniew Moskal.

Na zakup urządzeń dla uczniów z naszej gminy łącznie pozyskano blisko 210 tysięcy złotych za które zakupiono 105 laptopów. Zostały one przekazane dzieciom i młodzieży na czas nauki zdalnej.
 

Filmowy skrót ze spotkania można obejrzeć tutaj.

UG Szczurowa