2021-04-19
Aktualności / Nowy inwestor w Strefie Aktywności Gospodarczej!

Ponad 3 miliony złotych zainwestuje spółka SANDEZIA w gminie Szczurowa. Przedsiębiorstwo pod koniec marca zakupiło w gminnej Strefie Aktywności Gospodarczej działkę o powierzchni 2 ha na której wybuduje nową siedzibę firmy z halą produkcyjną. Do budżetu gminy za sprzedaż działki trafi kilkaset tysięcy złotych. 

 
 
Działka, którą kupiła spółka z Zabrzeża k. Łącka jest kolejnym terenem sprzedanym w Szczurowskiej Strefie Aktywności Gospodarczej (SAG). Inwestor skorzystał ze wsparcia decyzja Krakowskiego Parku Technologicznego (KPT) w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Dzięki temu przedsiębiorca ma 15 lat na wykorzystanie pomocy publicznej. Bardzo się cieszę z tej inwestycji, gmina Szczurowa jest dobrze przygotowana na przyjęcie inwestorów - mówi Krystyna Sadowska, dyrektor działu obsługi inwestora KPT. 
 
Sandezia jest dostawcą produktu do osuszania i dezynfekcji budynków inwentarskich zwierząt hodowlanych. Preparat można stosować także w obecności zwierząt, gdyż jest dla nich całkowicie bezpieczny. Produkt oprócz tego, że osusza ściółkę, likwiduje również bakterie, wirusy i grzyby, a także niszczy stadia larwalne much i innych owadów. Działa szczególnie w zawilgoconych pomieszczeniach. Zmniejsza ilość chorób w stadzie, ogranicza stosowanie antybiotyków i redukuje koszty leczenia, a w przypadku wystąpienia infekcji wspomaga kurację.
 
Wójt gminy Szczurowa Zbigniew Moskal podkreśla, że nowy inwestor w SAG stworzy miejsca pracy dla mieszkańców gminy oraz zasili budżet podatkami. Sandezia będzie miała w Szczurowej swoją siedzibę, produkcję oraz dystrybucję, przez co spółka będzie szukała pracowników z różnych dziedzin.
 
Gmina Szczurowa aktywnie pozyskuje nowych inwestorów do SAG. Niebawem rozpocznie się budowa dużych obiektów handlowych. Nasza strefa jest atrakcyjnym terenem pod inwestycje - położenie przy skrzyżowaniu dwóch strategicznych dróg zapewnia łatwy kontakt z dużymi aglomeracjami jak Kraków i Tarnów - podkreśla wójt gminy Szczurowa. 
 

UG Szczurowa