2021-02-17
Aktualności / "Jeżdżę z głową" po raz drugi w Gminie Szczurowa

Jeszcze w tym miesiącu kilkadziesiąt dzieci z gminy Szczurowa będzie mogło zażyć zimowego szaleństwa na nartach. Uczniowie z klas V-VIII wezmą udział w lekcjach jazdy na nartach,> realizowanych w ramach projektu „Jeżdżę z głową”.

To już kolejna zima podczas której gmina Szczurowa bierze udział w małopolskim projekcie nauki jazdy na nartach lub snowboardzie „Jeżdżę z głową”. Nasza gmina stawia na rozwój fizyczny dzieci i młodzieży. Oprócz inwestycji w infrastrukturę sportową staramy się jednocześnie pozyskiwać środki na działania sportowe, czego przykładem jest program “Jeżdżę z głową” - podkreśla wójt gminy Szczurowa Zbigniew Moskal. Na stoku narciarskim młodzi sympatycy zimowego sportu nie tylko zdobędą podstawowe umiejętności jazdy na nartach, ale też poznają zasady bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania ze stacji narciarskich.

Całkowity koszt projektu to  nieco ponad 28 tysięcy złotych. Gmina na realizację tego zadania pozyskała z budżetu Województwa Małopolskiego dofinansowanie w kwocie 10 600 zł. W ramach projektu, dzieci w małych grupach pod okiem wykwalifikowanego trenera będą uczyć się jazdy na nartach. Każdemu uczestnikowi zostanie wykupiony karnet na stok oraz wypożyczony kompletny sprzęt narciarski. Gmina również zapewnia transport na stok w Laskowej i ubezpieczenie.

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

UG Szczurowa