2020-12-02
Aktualności / Najlepsi uczniowie z Gminy Szczurowa otrzymali Stypendium Wójta

Już po raz drugi w naszej Gminie zostały wręczone stypendia dla najzdolniejszych uczniów. Pomysłodawcą i inicjatorem takiej formy wyróżniania i udzielenia pomocy zdolnej młodzieży jest Wójt Gminy Szczurowa - Zbigniew Moskal. W tym roku nagrodzonych zostało 39 najzdolniejszych uczniów z terenu gminy Szczurowa. Otrzymali oni stypendia za całoroczną pracę i uzyskane wyniki.

Nagrody zostały przyznane w trzech kategoriach: za bardzo dobre wyniki w nauce, za szczególne osiągnięcia naukowe oraz za osiągnięcia sportowe w roku szkolnym 2019/2020.

W związku z obostrzeniami spowodowanymi trwającą pandemią koronawirusa niemożliwym było zorganizowanie uroczystego wręczenia stypendiów w szerszym gronie - w gronie rodzin, zaproszonych gości, a przede wszystkim wyróżnionych uczniów. W tym roku każdy stypendysta otrzymał od Wójta Gminy Szczurowa Zbigniewa Moskala informację o otrzymanym stypendium wraz z listem gratulacyjnym, w którym czytamy: Serdecznie gratuluję znakomitych wyników w nauce (osiągnięć sportowych) w roku szkolnym 2019/2020. Otrzymane stypendium to wyraz uznania dla wybitnych umiejętności, pracowitości, chęci poszerzania wiedzy oraz determinacji w dążeniu do celu. Życzę satysfakcji z realizacji planów edukacyjnych oraz wytrwałości i wiary we własne siły.

Wyróżnionym stypendystom gratulujemy wyników w nauce, osiągnięć naukowych i sportowych oraz życzymy dalszych sukcesów.

UG Szczurowa