2020-03-23
Aktualności / Uczennica Szkoły Podstawowej w Szczurowej została Finalistką Małopolskiego Konkursu Języka Polskiego

Cieszymy się bardzo, bo Julia Nosal, uczennica klasy VIII Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Szczurowej, po bardzo trudnych eliminacjach wywalczyła tytuł Finalisty Małopolskiego Konkursu Języka Polskiego. Konkurs ten, organizowany przez Kuratorium Oświaty w Krakowie, ma już wieloletnią tradycję i stawia przed uczestnikami wysoką polonistyczną poprzeczkę. Odniesienie w nim sukcesu można uznać za duże osiągnięcie. Dlatego tym bardziej mocno Julii gratulujemy.

W każdym etapie - szkolnym, rejonowym czy wojewódzkim - uczennicę obowiązywało zapoznanie się z 6-7 pozycjami literacko - kulturowymi, w tym z 6 dodatkowymi lekturami, z 3 filmami, a ponadto z fragmentami różnych tekstów, z wierszami czy reprodukcjami obrazów. Musiała wykazać się nie tylko wysokimi kompetencjami czytelniczymi, ale i umiejętnością interpretacji utworów, tworzenia argumentów, wniosków i redagowania różnych form wypowiedzi pisemnej, poprawnych pod względem treści, stylu czy języka. Musiała nauczyć się wykorzystywać obowiązujące ją teksty kultury do formułowania dojrzałych i krytycznych sądów. Doskonale sobie z tym poradziła.

Julia poświęciła wiele swojego wolnego czasu i włożyła wiele wysiłku, żeby ten sukces osiągnąć. Pracowała pod kierunkiem nauczycielki języka polskiego Lucyny Gut. Gratulujemy i uczennicy, i jej nauczycielce!

Marcelina Mucek - SP Szczurowa