2020-02-25
Aktualności / Strażacy ze Strzelec Małych zwyciężyli w VI turnieju piłki halowej "o Puchar Wójta Gminy Szczurowa"

9 lutego 2020 roku na hali sportowej w Szczurowej odbyły się eliminacje w ramach VI turnieju strażaków OSP w piłce halowej.

Do  rywalizacji w kategorii seniorów zgłosiło się 13 drużyn, które zostały podzielone na 3 grupy.

Grupa A

 1. OSP Wola Przemykowska Zamłynie
 2. OSP Strzelce Małe
 3. OSP Niedzieliska
 4. OSP Wrzępia

Grupa B

 1. OSP Dołęga
 2. OSP Pojawie
 3. OSP Uście Solne
 4. OSP Szczurowa

Grupa C

 1. OSP Strzelce Wielkie
 2. OSP Górka
 3. OSP Wola Przemykowska Natków
 4. OSP Rylowa
 5. OSP Kwików

Stojące na bardzo wysokim poziomie rozgrywki grupowe wyłoniły zespoły, które awansowały do fazy finałowej. O sportowej atmosferze można mówić również na trybunach, gdzie bardzo duża liczba kibiców dopingowała swoich zawodników oraz była świadkami emocjonujących zmagań sportowych i nieoczekiwanych wyników.  

Galeria zdjęć

Do fazy finałowej, która odbyła się 16 lutego trafiły zespoły najlepsze podczas eliminacji. Grupy finałowe:

Grupa A

 1. OSP Wola Przemykowska Natków
 2. OSP Rylowa
 3. OSP Pojawie
 4. OSP Górka

Grupa B

 1. OSP Niedzieliska
 2. OSP Szczurowa
 3. OSP Strzelce Małe
 4. OSP Dołęga

Emocjonujące rozgrywki wyłoniły pary półfinałowe oraz zespoły grające o miejsca 5-7. W pierwszym meczu półfinałowym zmierzyły się drużyny z Górki i Strzelec Małych. Mecz zakończył się remisem 2-2 i o dalszym etapie decydował konkurs rzutów karnych, w którym Strzelce pokonały Górkę 4-2. Druga para półfinałowa to zespoły z Niedzielisk i Woli Przemykowskiej Natkowa. W tej rywalizacji lepsi okazali się strażacy z Natkowa wygrywając 1-0.

W meczu o trzecie miejsce zmierzyli się strażacy z Górki i Niedzielisk. W bardzo wyrównanym meczu lepsi okazali się zawodnicy z Górki wygrywając 3-2 i tym samym zajęli 3 miejsce w zawodach. Mecz finałowy to potyczka Strzelec Małych z Wolą Przemykowską Natków. Regulaminowy czas gry nie przyniósł rozstrzygnięcia i o tytule mistrza gminy zdecydowały rzuty karne. W konkursie karnych zwyciężyła drużyna ze Strzelec Małych 3-1 zostając tym samym zwycięzcą całego turnieju.

Wójt gminy Pan Zbigniew Moskal wręczając nagrody i puchary pogratulował zwycięzcom oraz wszystkim zawodnikom, podkreślił ogromne zaangażowanie i sportowe emocje na najwyższym poziomie. Słowa podziękowania skierował również do kibiców, którzy bardzo licznie uczestniczyli w zmaganiach strażackich i wspaniale dopingowali swoich zawodników.

Zarząd Gminny ZOSP RP w Szczurowej serdecznie dziękuje Gminie Szczurowa za ufundowanie pucharów i nagród.

Piotr Mikuś
Komendant Gminny
Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej
w Szczurowej

Galeria zdjęć