2020-02-18
Aktualności / Święto Babci i Dziadka w Rudy - Rysiu

Dnia 16 lutego 2020 r. w Domu Ludowym w Rudy Rysiu odbyła się  uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Tradycyjnie, jak co roku, w niedzielne popołudnie Babcie i Dziadkowie licznie przybyli do Domu Ludowego, aby wziąć udział w spotkaniu z okazji ich święta. Uroczystość uświetnili swoją obecnością również zaproszeni goście: Dyrektor Szkoły Podstawowej w Szczurowej pani Alina Oleksy, wicedyrektor pani Urszula Rzeźnik, Wójt Gminy pan Zbigniew Moskal, przewodniczący Rady Gminy pan Marek Biernat, sołtys wsi Rudy Rysie pani Władysława Wierdanek, radny pan Zbigniew Szczecina, Ksiądz Adam Malczyński. Wszystkich przybyłych na uroczystość powitała prowadząca pani Monika Mularz, która złożyła serdeczne życzenia seniorom.

Z okazji tak pięknego święta babciom i dziadkom życzenia złożyli również  wszyscy zaproszeni goście.

Następnie rozpoczęła się część artystyczna przygotowana pod kierunkiem pani Moniki Mularz. Młodzi artyści z dumą prezentowali swoje umiejętności aktorskie, na które goście żywo reagowali salwami śmiechu oraz gromkimi brawami. Występy grupy najmłodszej przeplatały się z występami dzieci starszych. Program artystyczny rozpoczął się od występu najmłodszych dzieci z oddziału przedszkolnego, którzy zaprezentowali przedstawienie na podstawie wiersza Juliana Tuwima pt. „Lokomotywa”. W dalszej części spotkania goście mogli obejrzeć piękny taniec „Stokrotek” w wykonaniu dziewczyn ze Szkoły Podstawowej, posłuchać pięknych i mądrych cytatów a także żartów o babciach i dziadkach. Wnukowie przedstawili też scenkę o zaradnej i przedsiębiorczej babci, która zorganizowała i poprowadziła inne babcie zakładając Koło Gospodyń Wiejskich. Następnie najmłodsi zatańczyli „walca” a grupa uczniów starszych przedstawiła inscenizacje o problemach zdrowotnych babci ubierając je w humor. Najstarsi zaprezentowali taniec babć i dziadków. Na zakończenie przedszkolacy złożyli życzenia wierszem i piosenką i wraz ze starszymi wnukami przy akompaniamencie muzycznym odśpiewali gromkie „Sto lat”, po czym wręczyli wszystkim przybyłym Seniorom upominki.

Następnie Babcie i Dziadkowie zostali zaproszeni na poczęstunek, który przygotowali rodzice dzieci z Oddziału Przedszkolnego. Wspólnym rozmowom i śmiechom nie było końca.

Serdecznie dziękujemy Wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka.

Galeria zdjęć
 

Oddział Przedszkolny Rudy Rysie