2020-02-18
Aktualności / Młodzieżowa drużyna pożarnicza z Górki - najlepsza podczas VI turnieju piłki halowej "o Puchar Wójta Gminy Szczurowa"

2 lutego 2020 roku na hali sportowej w Szczurowej odbył się turniej piłki halowej Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z terenu naszej gminy. Do rywalizacji stanęło 8 drużyn, które w ramach losowania zostały podzielone na 2 grupy.

Grupa A                                                        Grupa B
1. MDP Niedzieliska                                1. MDP Rylowa
2. MDP Kwików                                       2. MDP Dołęga
3. MDP Górka                                          3. MDP Szczurowa
4. MDP Uście Solne                                 4. MDP Wola Przemykowska - Zamłynie

Otwarcia turnieju dokonał wójt gminy Pan Zbigniew Moskal, który w ciepłych słowach powitał wszystkich młodych sportowców, kibiców i sympatyków pożarnictwa. Zasady rozgrywek przedstawił sędzia główny zawodów Pan Mariusz Potok. Bardzo zacięta i stojąca na wysokim poziomie faza grupowa wyłoniła pary półfinałowe oraz zespoły grające o miejsca 5 - 7.

W pierwszym półfinale Górka zmierzyła się z Wolą Przemykowską - Zamłyniem i wygrywając 3-1 uzyskała awans do finału. Kolejna para to Rylowa - Niedzieliska, gdzie możliwość gry w finale zdobyła Rylowa wygrywając 2-1. W meczu o 3 miejsce MDP Niedzieliska pokonała MDP Wolę Przemykowską - Zamłynie 1-0, zajmując III miejsce w turnieju. W wielkim finale MDP Górka pokonała MDP Rylowa i w ten sposób Górka została zwycięzcą VI Turnieju Piłki Halowej Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych „o Puchar Wójta Gminy Szczurowa”.

8. MDP Kwików

Nagrody w postaci piłek, dyplomy i puchary wręczył wójt gminy Pan Zbigniew Moskal. Dziękując za wspaniałe emocje i sportowe zaangażowanie, podkreślił jak ważna jest aktywność sportowa i aktywny tryb spędzania wolnego czasu. Podziękowania również zostały skierowane do rodziców młodych sportowców, opiekunów i kibiców za stworzenie wspaniałej atmosfery na trybunach.

Zarząd Gminny ZOSP RP w Szczurowej składa serdeczne podziękowania Gminie Szczurowa za ufundowanie pucharów i nagród dla zawodników oraz za pomoc w organizacji turnieju.