2020-02-11
Aktualności / Kolejny raz przystąpili do "Noworocznego Turnieju Szachowego"

Po raz trzeci w szkole podstawowej w Szczurowej został zorganizowany Noworoczny Turniej Szachowy o nagrodę dyrektora pani Aliny Oleksy. W tym roku do gry przystąpiło 24 uczniów i 11 uczennic z rocznika 2005 i młodsi. Wśród chłopców przy bardzo zaciętych i do końca nieprzewidywalnych wynikach najlepszym szachistą, po ostatniej szóstej rundzie, okazał się Rafał Przybyło z kl. V B. Kolejne miejsca zajęli: Rafał Latuszek również z kl. V B, Karol Dzień kl. VII A, Paweł Przybyło kl. VI B, Antoni Krzan kl. V B oraz Robert Latuszek kl. VI B. 

Wśród dziewcząt w tej królewskiej grze bezkonkurencyjna okazała się Katarzyna Zadróż z kl. V A, która wygrała wszystkie swoje pojedynki.  Za nią uplasowały się: Martyna Gwizdała kl. V A, Martyna Tempka kl. VI B, Julia Mędrek kl. VI A, Justyna Młynarczyk kl. VI A i Julia Szafraniec kl. VI B.

W sumie do całego turnieju przystąpiło 35 osób. Rozegrano go systemem szwajcarskim, kontrolowanym na dystansie 6 rund, a tempo gry wynosiło 10 minut dla zawodnika. Turniej przygotowali i przeprowadzili nauczyciele: pan Józef Przybyło i Robert Dzień.

Nagrody dla pierwszych sześciu zawodników w każdej kategorii w postaci dyplomów, medali i nagród rzeczowych wręczyła pani Alina Oleksy dyrektor szkoły.

Robert Dzień - SP Szczurowa