2019-12-24
Aktualności / Przy wigilijnym stole- Wigilia w Szkole Podstawowej w Niedzieliskach

„Spragnieni miłości, pokoju
Łamiemy opłatkiem się dziś....”

Święta Bożego Narodzenia to czas spokoju, miłości i pojednania, na który wszyscy czekają z utęsknieniem.

W dniu 20 grudnia w Domu Ludowym odbyło się uroczyste spotkanie wigilijne całej społeczności szkolnej, rodziców i zaproszonych gości.

Organizatorami spotkania była Rada Rodziców, nauczyciele i uczniowie.

W pięknej scenerii świątecznych dekoracji obejrzeliśmy montaż słowno - muzyczny przygotowany przez uczniów klas V-VIII. Wspomnieli w nim o niezwykłej atmosferze wigilijnego wieczoru, zwyczaju łamania się opłatkiem, przybliżyli nam tradycje bożonarodzeniowe oraz zaśpiewali tradycyjne kolędy i pastorałki. Piękna oprawa muzyczna towarzysząca recytowanym tekstom a także magiczna scenografia wprowadziła wszystkich w świąteczny nastrój.

Po części artystycznej i ciepłych życzeniach od Pani Dyrektor Katarzyny Mach, księdza Józefa Masłonia dzieliliśmy się opłatkiem, a przy wigilijnym stole spożywaliśmy potrawy wigilijne przygotowane przez rodziców naszej szkoły. Były to chwile pełne magii, uroku i radości.

Nasze opłatkowe spotkanie swoją obecnością zaszczycili przedstawiciele samorządu lokalnego: Wójt Gminy Szczurowa - Pan Zbigniew Moskal, Przewodniczący Rady Gminy - Pan Marek Biernat, Radna z Niedzielisk Pani Krystyna Budyn, Sołtys wsi Niedzieliska - Pan Kazimierz Wróbel,  pielęgniarka z Ośrodka Zdrowia w Szczurowej - Pani Lucyna Garncarz, Przedstawicielki Koła Gospodyń Wiejskich, Przewodnicząca Rady Rodziców - Pani Magdalena Pawlik oraz liczne grono rodziców.

Po wspólnym kolędowaniu, świątecznych życzeniach, wyśmienitym posiłku i spędzonych radosnych chwilach wszyscy uczestnicy Spotkania Opłatkowego otrzymali świąteczne upominki od Rady Rodziców.

Spotkania wigilijne stały się już tradycją w naszej szkole i ten kolejny, niezwykły dzień na pewno na długo zapisze się w pamięci wszystkich uczestników.

Anna Czachor - SP Niedzieliska