2020-01-16
Aktualności / Projekt "Jeżdżę z głową" realizowany w naszej gminie

Jeżdżę z głową 2020 - program nauki jazdy na nartach w gminie Szczurowa. Gmina Szczurowa po raz pierwszy przystąpiła do programu „Jeżdżę z głową”, polegającym na dofinansowaniu lekcji jazdy na nartach dla dzieci ze szkół podstawowych.

Małopolski projekt nauki jazdy na nartach, zainicjowany w 2012 roku, skierowany jest do uczniów szkół podstawowych, nie umiejących jeździć/ biegać na nartach, dla których zorganizowane zostaną kursy nauki jazdy.

W dniach 17, 18 i 19 stycznia 2020 r. uczniowie z sześciu szkół podstawowych z gminy Szczurowa uczyć się będą podstaw jazdy na nartach zjazdowych pod okiem wykwalifikowanych instruktorów.

Projekt pn. „Jeżdżę z głową” realizowany będzie z dofinansowaniem z Województwa Małopolskiego w kwocie 10 300 zł, kwota przeznaczona z budżetu Gminy to 16 537 zł (w tym wpłaty rodziców w kwocie 5 300 zł). W projekcie będzie brało udział łącznie 53 uczniów.

Nauka jazdy na nartach trwać będzie 18 godzin i odbywać się w ramach zajęć pozalekcyjnych na Stoku Narciarskim Laskowa - Kamionna. W ramach projektu uczestnikom zostanie wypożyczony kompletny sprzęt narciarski, zakupione karnety, ubezpieczenie oraz zapewniony transport na stok narciarski.

UG Szczurowa