2020-01-03
Aktualności / Świąteczna tradycja Szkolnego Koła Wolontariatu w Szkole Podstawowej w Zaborowie

Od kilku lat uczniowie należący do Szkolnego Koła Wolontariatu przy Publicznej Szkole Podstawowej w Zaborowie w okresie przedświątecznym odwiedzają osoby starsze, chore i samotne oraz emerytowanych nauczycieli naszej szkoły.

Te tradycyjne już odwiedziny są okazją do przekazania własnoręcznie wykonanych kart z życzeniami oraz stroików i ozdób świątecznych. To wyczekiwane wizyty przynoszące radość i wzruszenie każdej ze stron.

W tym roku nasza szkoła przyłączyła się do akcji ogłoszonej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej:  „Razem na Święta”. Inicjatywa ta miała na celu zachęcenie uczniów do działań charytatywnych i wsparcia osób potrzebujących w okresie przedświątecznym. Nasi uczniowie gościli w domach mieszkańców w Zaborowie, Pojawiu, Dołędze, Kwikowie i w Księżych Kopaczach.

Wrażliwość i troska o innych, tym kierują się członkowie koła. Takie bezinteresowne zaangażowanie uczniów na rzecz potrzebujących uczy szacunku i tolerancji wobec drugiego człowieka a Święta to szczególny czas, pełen ciepła, radości i dzielenia się dobrem. Członkami koła są uczniowie z klas V - VIII , a opiekunem jest pani Grażyna Antosz.    

Bogumiła Szydłowska - SP Zaborów