2020-01-08
Aktualności / Sportowy sukces dziewcząt z Zaborowa

Pięknie się zaprezentowały nasze mistrzynie gminy i powiatu w unihokeju na etapach  wojewódzkich. Najpierw w finałach rejonowych w Nowym Sączu dziewczęta z Zaborowa zajęły pierwsze miejsce pozostawiając za sobą ekipy z Nowego Sącza, Kasiny Wielkiej i Krynicy. Dzięki temu pewnie awansowały do finałów wojewódzkich,  które odbyły się pod koniec roku w Nowym Targu.

Tam rywalizowały w grupie ze Skawiną i ponownie z Krynicą. Zajęły drugie miejsce w grupie i awansowały do półfinałów turnieju, w których uległy drużynie z Krempach. W meczu o trzecie miejsce niestety przegrały z drużyną z Krynicy 0:3 ostatecznie zajmując bardzo wysokie czwarte miejsce w województwie.

Jest to ogromny sukces dziewcząt, szkoły, naszej gminy jak również powiatu, które tak pięknie reprezentowały. Skład drużyny: Weronika Mucek, Martyna Burzawa, Julia Wojnicka, Julia Kotwa, Zuzanna Wojnicka, Emilia Łucarz, Oliwia Potok, Alicja Kuliszewska, opiekun Beata Komorowicz. Gratulujemy wspaniałego osiągnięcia. 

W finałach rejonowych startowali również chłopcy z Zaborowa ale lepsze okazały się ekipy z Nowego Sącza, Kasiny Małej, Krynicy i zajęli ostatecznie czwarte miejsce bez możliwości awansu do finałów wojewódzkich.

Robert Dzień - MKS "Olimpijczyk"