2020-01-08
Aktualności / Mikołajkowy Turniej Unihokeja

Jak co roku te zawody dostarczają uczestnikom wiele radości i emocji. Kolejny raz w okolicach dnia Świętego Mikołaja odbywał się cykl turniejów w unihokeja od etapu szkolnego po wojewódzki.

Reprezentacje klas IV - VI dziewcząt i chłopców walczyły o prym najlepszej drużyny w szkole podstawowej w Szczurowej. Do rywalizacji przystąpiło dwanaście drużyn w tym sześć dziewcząt i sześć chłopców. Grano systemem „każdy z każdym”. Wśród chłopców aż trzy drużyny zdobyły po siedem punktów. O pierwszym miejscu decydował lepszy stosunek bramek strzelonych do straconych w turnieju. W tym przypadku najlepsi okazali się chłopcy z klasy VI C: Wiktor Caban, Paweł Machał, Szymon Sternowski, Daniel Kabat, Kacper Babicz. U dziewcząt bezkonkurencyjna okazała się drużyna z klasy VI B gdzie pewnie wygrała wszystkie mecze i zajęła pierwsze miejsce. Dziewczęta grały w składzie: Julia Szafraniec, Natalia Tabor, Zuzanna Turaczy, Martyna Tempka, Katarzyna Żelazo.

Następnie przystąpiono do rywalizacji gminnej, w której startowało również dwanaście drużyn. Tutaj grano już w grupach a następnie najlepsze zespoły grały finał w którym spotkały się dziewczęta z Zaborowa i Woli Przemykowskiej. Po wygranym meczu 2:1 najlepsze wśród zawodniczek okazały się uczennice z Zaborowa. Skład drużyny: Weronika Mucek, Martyna Burzawa, Julia Wojnicka, Julia Kotwa, Zuzanna Wojnicka, Emilia Łucarz, Oliwia Potok, Alicja Kuliszewska, opiekun Beata Komorowicz.

W turnieju chłopców również najlepsi okazali się zawodnicy z Zaborowa, którzy wywalczyli tytuł mistrza pokonując w finale zespół z Uścia Solnego 2:0. Skład drużyny: Kacper Boroń, Przemysław Caban, Radosław Kuliszewski, Szymon Kanicki, Piotr Nawrocki, Piotr Latuszek, Kacper Kozak, Mateusz Lupa, Wiktor Siudut, opiekun Beata Komorowicz.

Kolejnym etapem była konfrontacja z drużynami z powiatu. Do tego turnieju, który został  zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Brzesku, Gminę Szczurową, Szkołę Podstawową w Szczurowej oraz MKS „Olimpijczyk” Szczurowa, przystąpiło dziewięć drużyn.

Mecze zarówno wśród chłopców i dziewcząt rozgrywano systemem „każdy z każdym” a nad rozgrywaniem turnieju zgodnie z przepisami czuwał sędzia pan Paweł Płoskonka. W turnieju tym podobnie jak na etapie gminnym I miejsca zajęły drużyny z Zaborowa. Na drugim miejscu wśród dziewcząt zajął zespół ze Szczurowej a wśród  chłopców drużyna z SP Brzesko nr 2. III miejsca dla dziewcząt z SP w Dębnie i chłopców ze Szczurowej.

Wszystkie drużyny, które startowały w turniejach otrzymały pamiątkowe dyplomy a najlepsze zespoły puchary, medale i słodycze.

Klasyfikacja końcowa - etap szkolny:

Chłopcy: 1. kl. VI C, 2. kl. V B, 3. kl. VI A,  4. kl. V A, 5. kl. VI B,  6. kl. IV.

Dziewczęta: 1. kl. VI B, 2. kl. VI A, 3. kl. VI C, 4. kl. V A,  5. kl. V B, 6. kl. IV.

Klasyfikacja końcowa - etap gminny:

Chłopcy: 1. SP Zaborów, 2. SP Uście Solne, 3. SP Strzelce Wielkie, 4. SP Szczurowa, 5. - 6.  SP Wola Przemykowska, 7. SP Niedzieliska.

Dziewczęta: 1. SP Zaborów, 2. SP Wola Przemykowska, 3. SP Szczurowa, 4. SP Strzelce Wielkie, 5. - 6. SP Uście Solne, 7. SP Niedzieliska.

Klasyfikacja końcowa - etap powiatowy:

Chłopcy: 1. PSP Zaborów, 2. PSP Brzesko nr 2, 3. SP Szczurowa, 4. PSP Dębno.

Dziewczęta: 1. PSP Zaborów, 2. SP Szczurowa, 3. PSP Dębno.

Zadanie jest współfinansowane ze środków otrzymanych z budżetu Gminy Szczurowa.

Robert Dzień - MKS "Olimpijczyk"