2019-11-28
Aktualności / Badminton - "Gra dla Wszystkich" od gminy do województwa

5 listopada 2019 r. w hali sportowej w Szczurowej zostały rozegrane Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Badmintonie Dziewcząt  i Chłopców.

Do walki o zwycięstwo przystąpiły trzy drużyny dziewcząt oraz cztery drużyny chłopców. Byli to uczniowie Szkoły Podstawowej w Zaborowie, Szkoły Podstawowej w Woli Przemykowskiej, Szkoły Podstawowej w Niedzieliskach oraz uczniowie Szkoły Podstawowej w Szczurowej. Mecze zostały rozegrane systemem „każdy z każdym”.

III miejsce - Wola Przemykowska - R. Mazur, J. Prus, J. Drewko

Wszystkie drużyny biorące udział w mistrzostwach otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz statuetki. Zawody sędziowali nauczyciele WF - pani Beata Komorowicz, pani Renata Caban oraz pan Robert Dzień. Organizatorem zmagań w badmintonie był UKS „START” oraz Szkoła Podstawowa w Szczurowej.

22 listopada 2019 r. w Woli Dębińskiej odbyły się zawody powiatowe w badmintonie drużynowym dziewcząt i chłopców  w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Jakub Mika, Filip Fijałkowski i Jakub Puskarz reprezentowali naszą szkołę i uzyskali trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej.

Natomiast dziewczęta z Zaborowa Justyna Babło, Natalia Łucarz, Małgorzata Kawiorska które reprezentowały naszą gminę uzyskały pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej. Po zwycięstwie w powiecie 25.11.2019 r. uczestniczyły w zawodach wojewódzkich, gdzie zajęły VII miejsce.