2019-11-28
Aktualności / Dzień Języków Obcych w Uściu Solnym

20 listopada 2019 r., w Publicznej Szkole Podstawowej w Uściu Solnym, miało miejsce szczególne wydarzenie - obchodziliśmy Dzień Języków Obcych. Nauczyciele języków nowożytnych w osobach: Pani Anna Długosz- Jewiarz, Pani Paulina Dziura i Pani Monika Burzawa-Moskal chcieli podkreślić niebagatelne znaczenie języków obcych we współczesnym świecie, a także ukazać różnorodność językową oraz kulturową Europy.

Z pewnością ta uroczystość przyczyniła się do pogłębienia wiedzy i bliższego zapoznania się z kulturą państw naszego kontynentu. Uczniowie zabrali wszystkich w niezwykłą podróż po Europie. Wspólna przygoda miała swój początek oczywiście w Polsce. Najmłodsi uczniowie z klas I-III w krótkim montażu słowo - muzycznym opowiedzieli o tradycjach i zwyczajach panujących w naszym kraju. Dla urozmaicenia obchodów Dnia Języków Obcych klasy IV-VIII miały za zadanie przygotować najciekawszą prezentację losowo wybranego kraju europejskiego.

Wszystkie klasy podeszły do tego zadania bardzo ambitnie, dlatego też Jury musiało podjąć ciężką decyzję i wyłonić tylko trzy zwycięskie zespoły:

  • I miejsce - klasa 6 (Hiszpania)
  • II miejsce - klasa 7 (Włochy)
  • III miejsce - klasa IV (Wielka Brytania)

Kolejnym i bardzo interesującym punktem imprezy było podsumowanie oraz rozstrzygnięcie konkursów organizowanych w naszej szkole na przełomie października i listopada. Pani Dyrektor nagrodziła uczniów za udział w następujących konkursach:

  • Konkurs plastyczno - techniczny „Flagi państw anglojęzycznych”;
  • Konkurs plastyczno  - techniczny „Flagi państw niemieckojęzycznych”;
  • Konkurs Halloweenowy - test wiedzy na temat kultury Wielkiej Brytanii;
  • Konkurs czytelniczy „Gang Słodziaków”.

Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację oraz w obchody związane z Dniem Języków Obcych.

Wszystkim uczestnikom oraz zwycięzcom gratulujemy.

Anna Długosz- Jewiarz

Agnieszka Słowik- Dyrektor ZSP w Uściu Solnym