2019-09-17
Aktualności / Damsko- męskie wierszowanie w Bibliotece w Uściu Solnym

"A gdy już skrzydła rozłożę
wzlecę hen na białą kartę
i sznury liter tak złożę
by czytania były warte..."
"Niebo poetów" Justyna Maria Mączka

W piątkowe popołudnie 06 września w Filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Uściu Solnym zorganizowany został wieczorek poetycki "Damsko- męskie wierszowanie" podczas, którego swoją twórczość literacką zaprezentowała pani Justyna Mączka i Kazimierz Musiał. Oprawę muzyczną spotkania zapewnił zespół Impra Band w składzie Małgorzata i Radosław Brydniak, Weronika Brydniak oraz Dawid Pilch, którzy wykonywanymi utworami muzycznymi wprowadzali przybyłych gości w nastrój spotkania, które rozpoczęło się poetycko, poważnie i refleksyjnie by zakończyć się satyrycznie i z dużym poczuciem humoru.

Kazimierz Musiał- poeta amator, śpiewa, gra na trąbce i perkusji. Jest członkiem Górniczej Orkiestry Dętej przy Kopalni Soli w Bochni. Autor 3 tomików wierszy "Chciałbym Cię zabrać tam", "Tu jest nasze miejsce" i "Spokojna przystań". Jak sam mówi ...dzień bez napisania przynajmniej jednego wiersza jest dniem straconym…". Swoje wiersze publikuje również w mediach społecznościowych w kilku grupach poetyckich gdzie ma wielu stałych czytelników. W jego dorobku literackim jest także audiobook.

Justyna Maria Mączka- osoba o wielu talentach, pisze, maluje, rysuje. Swoją przygodę ze słowem pisanym zaczęła już od wczesnych lat szkoły podstawowej i jak sama twierdzi "…swoje opowiadania, wiersze pisałam do tzw. szuflady czasem tylko komuś dawałam do przeczytania..". Pod wpływem i namową przyjaciół postanowiła pisać do rymu i publikować swoje wiersze i prace plastyczne w mediach społecznościowym. Wielkim wyzwaniem jaki stawia sobie za cel jest wydanie tomiku z jej poezją. 

Wśród zaproszonych gości nie zabrakło:
Pana Wójta Gminy Szczurowa Zbigniewa Moskala z małżonką,
Pana Marka Biernata Przewodniczącego Rady Gminy w Szczurowej,
Pana Mariusz Antosza Przewodniczącego Komisji Ochrony Zdrowia, Oświaty, Opieki Społecznej, Kultury i Sportu,
Pani Agnieszki Słowik Dyrektor Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Uściu Solnym,
Pani Barbary Sadkowskiej sołtys wsi Uście Solne,
Pana Szymona Witka Dyrektora Gminnego Centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu w Szczurowej,
Pani Teresy Klamki Kierownika Gminnej Biblioteki Publicznej w Szczurowej.

Sylwia Gadowska
Filia GBP w Uściu Solnym