2019-08-06
Aktualności / Piknik Rodzinny w Zaborowie

W ubiegłą niedzielę, tj. 4 sierpnia 2019 roku, w Centrum Wsi Zaborów, odbył się Piknik Rodzinny z okazji 200- lecia Parafii Zaborów. Podczas pikniku został zorganizowany turniej wsi, w którym wzięli udział przedstawiciele 4 sołectw: Zaborowa, Dołęgi, Pojawia i Kwikowa.

Zawodnicy rywalizowali między innymi w rozgrywkach w piłkę siatkową, gdzie zwycięzcą okazali się mieszkańcy Zaborowa. 

Przeprowadzono szereg różnych wesołych konkurencji, takich jak mistrzostwa sołtysów w ubijaniu piany, czy rzut gumowcem. Podczas ich rozgrywania radości i wesołych sytuacji było co niemiara, a właśnie o to chodziło organizatorom, których założeniem była dobra zabawa i integracja środowisk sołeckich z gminy Szczurowa. Najlepszym zawodnikiem w ubijaniu piany okazał się Pan Wójt- Zbigniew Moskal oraz Pani Agnieszka Latuszek- sołtys wsi Kwików.

Impreza zgromadziła również smakoszy tradycyjnych potraw. Koła Gospodyń Wiejskich z Zaborowa, Dołęgi, Kwikowa i Pojawia przygotowały barwne, bogate stoiska, na których można było znaleźć dziesiątki wspaniałych potraw (m.in. zupy, pierogi, przekąski, ciastka i ciasta). 

Organizatorzy nie zapomnieli również  o najmłodszych uczestnikach turnieju, dla których przygotowali dmuchane zjeżdżalnie oraz szereg zabaw i gier prowadzonych przez Animatorów.

Podczas przedsięwzięcia przeprowadzono również loterię fantową, a o godz. 21:00 odbył się pokaz laserów. 

>> Zapraszamy do galerii zdjęć <<

GCKCziS Szczurowa