2019-07-05
Aktualności / Wizyta w Pétervására
W dniach 28-30 czerwca delegacja z naszej gminy z Wójtem Zbigniewem Moskalem na czele, uczestniczyła w uroczystych obchodach 30-lecia powstania miasta partnerskiego Pétervására na Węgrzech. Obok delegacji polskiej ze Szczurowej do Pétervására przybyli również przedstawiciele miast partnerskich z Rumunii i Słowacji.
 
 
 
 
 
Wizyta, zainicjowana przez Burmistrza Pétervására, miała na celu zapoznanie się z władzami naszej gminy, odnowienie relacji partnerskich, ustalenie obszarów dalszej współpracy oraz omówienie konkretnych przedsięwzięć podejmowanych w ramach partnerstwa. W programie wizyty uwzględniono również zwiedzanie miasta, poznanie jego historii i zabytków.
 
 
 
 
Pobyt w Pétervására na święcie miasta był dla nas okazją do rozmów o współpracy między naszymi gminami. Obok spotkań na najwyższym szczeblu z Burmistrzem Pétervására Egedem Istvánem, odbyliśmy również spotkania robocze z pracownikami tamtejszego Urzędu Miejskiego, z którymi dyskutowaliśmy na temat możliwości rozwinięcia współpracy w obszarach kultury, edukacji i  gospodarki. - powiedział Wójt Gminy Szczurowa Zbigniew Moskal.

UG Szczurowa