2019-06-19
Aktualności / Festyn Rodzinny "Na Ludową Nutę" w Woli Przemykowskiej
Śmiech, zabawa, wariactwo i wrzawa tak w skrócie można podsumować Festyn Rodzinny „Na ludową nutę”, który odbył się w minioną niedzielę w Woli Przemykowskiej. Organizatorem festynu była Publiczna Szkoła Podstawowa w Woli Przemykowskiej wspomagana przez Ochotnicze Straże Pożarne z Zamłynia, Natkowa i Górki.
 
Festyn oficjalnie rozpoczął przewodniczący Rady Gminy Szczurowa Pan Marek Biernat, dziękując wszystkim za kultywowanie tradycji ludowych oraz życząc udanej zabawy. Następnie na scenie zagościł taniec, śpiew i muzyka.
 
Jako pierwsi wystąpili gospodarze czyli zespół z Woli Przemykowskiej. Podczas festynu swoje umiejętności taneczne i wokalne zaprezentowały też dzieci ze wszystkich szkół działających w Gminie Szczurowa- wystąpiły zespoły ze Szkoły Podstawowej w Niedzieliskach, Zaborowie, Uściu Solnym, Szczurowej i Strzelcach Wielkich. Gościnnie na Festynie zaprezentował się też Zespół Iskierki z Wietrzychowic.
 
Imprezę prowadziła Pani Iwona Kalisz- Drewko. Dzieci mogły bawić się w specjalnie dla nich przygotowanych stanowiskach zlokalizowanych wokół sceny. Z balonów powstawały kwiatki, miecze czy opaski na głowę lub rękę.  Każdy chętny mógł mieć pomalowaną twarz, zapleciony kolorowy warkoczyk lub wytatuowane przedramię. Były również bański mydlane czy malowanie kredą na asfalcie. Z kolorowych koralików po zaprasowaniu powstawały breloczki, podstawki pod kubeczki lub serca dla mamy. Dzieci mogły samodzielnie wykonać kwiaty z bibuły i krepiny. O te atrakcje zadbali pracownicy szkoły z Woli Przemykowskiej wspomagani przez rodziców dzieci oraz uczniów klasy 8.
 
O nawilżenie powietrza dbali strażacy z Górki. Rozciągnęli oni kurtyny wodne, pod którymi można było się ochłodzić. Wszyscy obecni na Festynie strażacy zaprezentowali  również swoje wozy oraz sprzęt, z którego korzystają podczas pożarów. Był pokaz pierwszej pomocy oraz konkurs strzałów do celu wodą z węża strażackiego. Częstowali też kiełbaską z grilla, a mamy z Rady Rodziców zaś słodkim ciastem i sokami. 
 
W miłej atmosferze czas festynu szybko minął. Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim za przybycie i zapraszają za rok. 
 
Poniżej fotogaleria z występów uczniów ze szkół z terenu gminy Szczurowa.
 

tekst: SP Wola Przemykowska