2019-06-17
Aktualności / Majowe zajęcia czytelniczo- manualne dla najmłodszych czytelników
Miesiąc maj, był szczególnym dniem dla bibliotek, ponieważ w dniach 8- 15 maja od kilkunastu lat jest obchodzony jako Tydzień Bibliotek. Również uczestnicy cotygodniowych spotkań czytelniczo- manualnych w Gminnej Bibliotece Publicznej w Szczurowej świętowali ten dzień z książką w ręku. Dzieci chętnie samodzielnie czytają książeczki zaproponowane na spotkaniu oraz z wielkim zaangażowaniem biorą udział w zajęciach rozwijających  ich wyobraźnię, logiczne i kreatywne myślenie tj. krzyżówki, zgadywanki ze świata przyrody oraz gry i zabawy sprawnościowe. 
 
Również w maju przypada Dzień Matki, który dzieci uczciły w sposób szczególny. Własnoręcznie wykonały i upiekły ciasteczkowe serca dla swoich mam, udekorowały je i zapakowały, które następnie wręczyły swoim mamom. Część ciasteczek już po upieczeniu została zjedzona przez uczestników spotkania, ale te najpiękniejsze wręczono mamom.
 
Uprzejmie przypominam, iż mile widziane są nowe osoby, które zapraszamy w każdą środę o godz. 14:30 do 16:00 na zajęcia organizowane w Dworze Kępińskich. Każdy uczestnik, który będzie miał odnotowaną obecność na dowolnych trzech zajęciach otrzyma nagrodę rzeczową.
 
Zapraszamy do galerii zdjęć z przebiegu czterech spotkań.
 
Galeria zdjęć

Teresa Klamka- kierownik GBP w Szczurowej