2019-05-07
Aktualności / Dziewczęta ponownie wygrały w powiecie tym razem w piłkę ręczną
Dziewczęta ze Szkoły Podstawowej w Szczurowej mają dobrą passę i utrzymują wysoki poziom sportowy. Po wygraniu finałów powiatowych w mini piłce siatkowej ponownie stanęły na najwyższym podium tym razem w mini piłce ręcznej pozostawiając za sobą pięć drużyn. Po dwóch zwycięstwach w grupie ze SP z Sufczyna w stosunku 4:1 oraz pokonując szkołę z Lewniowej 3:2 dziewczęta awansowały do półfinałów z pierwszego miejsca. Tam spotkały się z rówieśniczkami z Porąbki Uszewskiej i pewnie wygrały to spotkanie z gospodarzami turnieju 4:1. Pozostał ostatni mecz w finale ze SP z Jasienia. Zaczął się on niezbyt dobrze dla naszych zawodniczek, ponieważ straciliśmy pierwszą bramkę i zrobiło się trochę nerwowo- relacjonuje opiekun drużyny pan Rober Dzień. Ale po chwili po wspaniałych trzech bramkach Natalii Tabor dziewczęta wyszły na prowadzenie 3:1 i nie pozwoliły sobie do końca meczu wydrzeć tego zwycięstwa. Tak więc po raz kolejny zawodniczki z naszej gminy okazują się najlepsze w powiecie. Jest to bardzo duży sukces, który pokazuje, że zawodnicy z mniejszych miejscowości nie są na straconych pozycjach a wręcz przeciwnie mogą sięgać po najwyższe laury.
 
 
 
 
 
Równie dobrze w tej dyscyplinie zaprezentowali się chłopcy ze Szczurowej, którzy w Borzęcinie w decydującym meczu o pierwszym miejscu ulegli drużynie z Jasienia 5:7. Pokonali natomiast drużyny z Porąbki Uszewskiej 9:1, Borzęcina 5:1, Lewniowej 6:3. Podobnie jak w mini siatkówce nasi reprezentanci zajęli drugie miejsce w powiecie. 
Te wyniki zarówno dziewcząt jak i chłopców dały dużo radości a za te osiągnięcia należą się duże brawa i podziękowania za zaangażowanie i wolę walki.
 
 
 
 
Mistrzynie powiatu w mini piłce ręcznej: Natalia Tabor, Nikola Kapa, Magdalena Wojnicka, Anna Mikuś, Justyna Guzek, Justyna Prorok, Dominika Czuchra, Sylwia Natalia Swornowska, Zuzanna Klimaj, opiekun: Robert Dzień. 
 
 
Wicemistrzowie powiatu w mini piłce ręcznej: Jakub Puskarz, Filip Fijałkowski, Mateusz Rzepka, Nikodem Grzywiński, Karol Dzień, Nikodem Biale, Szymon Sternowski, Artur Bach, Piotr Dziedzic, Stanisław Kordecki, opiekun Robert Dzień. 
 
By reprezentować gminę w zawodach powiatowych trzeba było wcześniej pokonać swoich rówieśników z gminy. Do tej rywalizacji przystąpiło siedem drużyn, cztery u dziewcząt i trzy u chłopców. Pierwsze miejsce przypadło gospodarzom, którzy zdobyli tyle samo punktów co drużyna z Zaborowa ale mieli lepszy bilans bramek zdobytych do straconych. III miejsce przypadło zawodnikom ze Strzelec Wielkich. Wśród dziewcząt I miejsce zajęła drużyna ze Szczurowej, która pewnie wygrała wszystkie swoje mecze. II miejsce zdobyła ekipa ze SP w Zaborowie. Kolejne drużyny turnieju to SP w Strzelcach Wielkich i Woli Przemykowskiej. 
 
 
Drużyny za miejsca I- III otrzymały nagrody w postaci statuetek ufundowanych przez Gminę Szczurowa a każdy zespół pamiątkowy dyplom, które wręczyli organizatorzy turnieju. 
 
Zadanie jest współfinansowane ze środków otrzymanych z budżetu Gminy Szczurowa.

Robert Dzień- MKS "Olimpijczyk"