2019-05-10
Aktualności / Obchody Narodowego Dnia Zwycięstwa w Gminie Szczurowa
W godzinach przedpołudniowych 8 maja 2019 r. w Szczurowej, u stóp Pomnika Ofiar I i II Wojny Światowej rozpoczęły się obchody 74 rocznicy Zwycięstwa nad faszyzmem.
 
W uroczystościach obok pocztów sztandarowych udział wzięli: przedstawiciel Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i byłych Więźniów Politycznych Pan Stanisław Cieśla, władze Gminy Szczurowa, radni na czele z Przewodniczącym Rady Gminy Szczurowa, sołtysi, księża, delegacje instytucji i zakładów pracy, służby mundurowe, dyrektorzy szkół i przedszkoli, nauczyciele, młodzież szkolna oraz mieszkańcy społeczności lokalnej, którzy po odśpiewaniu Hymnu Państwowego, przy dźwiękach werbli złożyli wiązanki kwiatów.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Drugą częścią obchodów była uroczysta Msza Święta odprawiona w Kościele Parafialnym pw. Św. Bartłomieja Apostoła przez księdza proboszcza Wiesława Majkę, w hołdzie wszystkim, którzy oddali swoje życie za wolną i niepodległą Polskę oraz o zdrowie i pomyślność dla tych, którzy są pośród nas.
 
Po nabożeństwie zaproszeni goście spotkali się na Sali widowiskowej Gminnego Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Szczurowej z młodzieżą Szkoły Podstawowej w Szczurowej, która przedstawiła pełen patriotycznych treści program słowno- muzyczny. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Galeria zdjęć 
 

UG Szczurowa