2019-05-07
Aktualności / Święto Konstytucji 3-Maja oraz Dzień Strażaka w Szczurowej
Uroczyście mieszkańcy Gminy Szczurowa obchodzili 228. Rocznicę uchwalenia Konstytucji  3 Maja oraz Dzień Świętego Floriana patrona strażaków. Uroczystości rozpoczęto Mszą Świętą w intencji Ojczyzny oraz strażaków i ich rodzin, którą celebrował proboszcz Parafii św. Bartłomieja Apostoła w Szczurowej ks. Wiesław Majka. Wzięło w niej udział wielu mieszkańców gminy Szczurowa, jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych ze Szczurowej, Górki, Rylowej i Rajska, przedstawiciele samorządu gminnego na czele z Wójtem Zbigniewem Moskalem, radnymi Gminy Szczurowa oraz Komendantem Gminnym OSP w Szczurowej Piotrem Mikusiem. 
 
Po Mszy Świętej poczty sztandarowe, strażacy oraz uczestnicy uroczystości wspólnie przemaszerowali pod pomnik Ofiar I i II Wojny Światowej, znajdujący się w centrum Szczurowej, gdzie odbył się uroczysty koncert Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Szczurowej. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Zadanie publiczne pn. „Dzieje Ochotniczej Straży Pożarnej i Orkiestry Dętej działającej przy OSP w Szczurowej” jest współfinansowane przez Powiat Brzeski.

W ramach zadania zostanie również wydana publikacja książkowa.

UG Szczurowa