2019-04-01
Aktualności / "Aktywny i Bezpieczny Powiat Brzeski" inauguracja akcji w Gminie Szczurowa
Wyjątkową oprawę miała inauguracja akcji „Aktywny i Bezpieczny Powiat Brzeski” na terenie gminy Szczurowa. Zaproszenie na to wydarzenie do hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Szczurowej przyjęli pan Maciej Podobiński Wicestarosta Powiatu Brzeskiego, pan Paweł Ciura koordynatora sportu w powiecie brzeskim, państwo pani Monika Lis oraz pan Mirosław Pysno policjanci z Komendy Powiatowej w Brzesku, koordynatorzy akcji edukacyjno- informacyjnej pt. KIBICE I DOPING- TAK! PSEUDOKIBICE I AGRESJA- NIE!- akcja która ma na celu przede wszystkim pomóc w wypracowaniu właściwych wzorców zachowań kibiców podczas imprezy sportowej. Poprowadzili oni dla zawodników i zgromadzonych kibiców konkursy i quizy gdzie uczestnicy wspaniale się bawili i kulturalnie dopingowali. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Obecni byli również włodarze naszej gminy na czele z wójtem panem Zbigniewem Moskalem, Przewodniczącym Rady Gminy panem Markiem Biernatem oraz Przewodniczącym Komisji Ochrony Zdrowia, Oświaty, Opieki Społecznej, Kultury i Sportu panem Mariuszem Antoszem. Po krótkich przemówieniach pana Maciej Podobińskiego Wicestarosty Powiatu Brzeskiego, pana Zbigniewa Moskala wójta Gminy Szczurowa oraz pani Aliny Oleksy dyrektor Szkoły Podstawowej rozpoczął się turniej „Dwóch ogni usportowionych” dla uczniów z rocznika 2007 i młodszych.
 
 
 
Do rywalizacji przystąpiły następujące drużyny: 
 • Szkoła Podstawowa w Koszycach z opiekunem panem Markiem,
 • Zespół Szkolno- Przedszkolny w Wietrzychowicach z opiekunem panem Krzysztofem,
 • Szkoła Podstawowa w Zaborowie oraz Szkoła Podstawowa w Woli Przemykowskiej z opiekunem panią Beatą,
 • Szkoła Podstawowa w Strzelcach Wielkich z opiekunem panią Małgorzatą,
 • Zespół Szkolno- Przedszkolny w Uściu Solnym z opiekunem panem Michałem,
 • oraz dwie drużyny gospodarzy reprezentacja klas V z opiekunem panią Katarzyną oraz reprezentacją klas IV z panią Renatą. 

W drodze losowania drużyny zostały podzielone na dwie grupy w których mecze odbywały się systemem „każdy z każdym”, mecz trwał 10 minut. Rywalizacja prowadzona była na dwóch boiskach. W grupie A spotkały się drużyny ze Strzelec Wielkich, Zaborowa, Woli Przemykowskiej oraz gospodarze- reprezentanci klas V. W grupie B do rywalizacji przystąpiły Koszyce, Uście Solne, Wietrzychowice oraz Szczurowa klasy IV. Po meczach grupowych najlepsze ekipy, które zajęły pierwsze miejsca w grupach zagrały w finale i były to drużyny z Zaborowa i Wietrzychowic. Po bardzo zaciętym i emocjonującym pojedynku mistrzami zostali zawodnicy z Zaborowa których mocno dopingowali zebrani kibice na czele z panem Mariuszem Antoszem. Skład zwycięskiej drużyny: Daniel Rams, Radosław Kuliszewski, Zuzanna Wojnicka, Emilia Łucarz, Wiktor Siudut, Szczepan Wiecha,   Artur Burzawa, Martyna Burzawa, Weronika Mucek, Kacper Mucek, Paweł Latuszek, Szymon Gargul opiekun Beata Komorowicz. Natomiast drużyny z drugich miejsc walczyły  o trzecią lokatę i tutaj Szczurowa klasy V pokonała rówieśników z Koszyc. 
 
Nagrody w postaci pucharów dla trzech najlepszych drużyn ufundowało Starostwo Powiatowe natomiast piłki, słodycze, pamiątkowe dyplomy dla wszystkich drużyn oraz medale dla trzech pierwszych ekip ufundowała Gmina Szczurowa. Wszystkie te trofea wręczył Przewodniczący Komisji Ochrony Zdrowia, Oświaty, Opieki Społecznej, Kultury i Sportu pan Mariusz Antosz.
 
 
Turniej sędziowali nauczyciele WF, opiekę medyczną zapewniła pani Lucyna Garncarz.
 
W trakcie turnieju na trzecim sektorze hali stworzona była strefa aktywności gdzie zawodnicy, kibice i zaproszeni goście mogli m.in. pojeździć na stacjonarnym rowerze, spróbować swoich sił na wioślarzu, orbitreku, można było siłować się na ręce na specjalnie przygotowanym do tego stole, grać w tenisa stołowego, rzucać piłeczkami do tarczy, skakać na trampolinie, skakankach itp. 
 
 
 
 
 
Organizatorami tego przedsięwzięcia byli:
 • Powiat Brzeski
 • Brzeska Komenda Policji
 • Gmina Szczurowa
 • Szkoła Podstawowa w Szczurowej
 • MKS „Olimpijczyk” Szczurowa
 • UKS „Start” Szczurowa
 • Nauczyciele wychowania fizycznego
Relację medialną z inauguracji akcji można zobaczyć na portalu
 
Jeszcze raz wszystkich chętnych zapraszamy do włączenia się do akcji, do rywalizacji
i aktywnie spędzania wolnego czasu.
 
Galeria zdjęć 
 

tekst: Robert Dzień- MKS "Olimpijczyk", zdjęcia: UG Szczurowa