2019-03-11
Aktualności / Zadbaj o swoje zdrowie- przyjdź na bezpłatną cytologię z okazji Dnia Kobiet

Specjalnie dla Pań z okazji Dnia Kobiet do naszej gminy przyjedzie cytobus, w którym będzie można wykonać bezpłatne badanie cytologiczne w ramach Programu Profilaktyki Raka Szyjki Macicy.

W poniedziałek 11 marca w godzinach 13.00- 16.30, na parkingu przy Urzędzie Gminy stanie mobilny gabinet ginekologiczny, czyli cytobus. Na bezpłatną cytologię zapraszamy Panie w wieku 25-59 lat. Prosimy zabrać ze sobą dowód osobisty.

Każdego dnia 5 Polek umiera na raka szyjki macicy. W 5 rodzinach rozgrywa się tragedia- ktoś traci żonę, mamę, siostrę, córkę. Tymczasem rak szyjki macicy to nowotwór, któremu można skutecznie zapobiegać. Regularnie wykonywane proste, bezbolesne i bezpłatne badanie pozwala uniknąć dramatu. Cytologia pozwala stwierdzić zagrożenie, zanim rozwinie się rak. Wczesne wykrycie nowotworu jest gwarancją powodzenia leczenia. Pamiętaj, że w ogromnej większości przypadków wyniki badania cytologicznego potwierdzają, że jesteś zdrowa. Nie zaniedbuj swojego zdrowia, chroń się przed rakiem szyjki macicy!
 

Zbigniew Moskal
Wójt Gminy Szczurowa