2019-01-23
Aktualności / Święto Babci i Dziadka w Rylowej
„Aby Babcia i Dziadziunio
  w zdrowiu długo żyli,
  aby uśmiech dla nas mieli
w każdej wolnej chwili”.
 
19 stycznia 2019 roku, w sobotnie słoneczne popołudnie odbyło się uroczyste spotkanie w Rylowej  w sali przy Domu Strażaka z okazji „Dnia Babci i Dziadka”.
 
Jak co roku wszystkich zebranych powitał sołtys wsi Tadeusz Habura. W spotkaniu oprócz drogich Babć i Dziadków udział wzięli Przewodniczący Rady Gminy Marek Biernat oraz Dyrektor GCKCziS Grzegorz Zarych. Będąc przy głosie sołtys wsi złożył wszystkim Babciom i Dziadkom gorące życzenia. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Następnie w związku z dniem żałoby narodowej po tragicznej śmierci Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, Jego pamięć uczczono minut ciszy.
 
To wyjątkowe spotkanie było okazją by najmłodsi: wnuczki i wnukowie w krótkiej części artystycznej złożyli Babciom i Dziadkom najserdeczniejsze życzenia podkreślając, że są kochani i niezastąpieni. Wraz z zaproszonym zespołem „Fokus” najmłodsi zaśpiewali tradycyjne „100 lat”, a w dowód wdzięczności Babciom i Dziadkom wręczyli symboliczną różyczkę.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Korzystając z obecności w tym spotkaniu z okazji tego wspaniałego święta najlepsze życzenia złożył zebranym Babciom i Dziadkom również Przewodniczący Rady Gminy Marek Biernat.
 
 
O ciepłą atmosferę spotkania zadbał zespół „Fokus”, który swoim występem zaprosił do wspólnego kolędowania. W między czasie Babcie i Dziadkowie mogli spokojnie porozmawiać i powspominać młode lata. 
 
 
 
 
 
Dla wszystkich uczestników spotkania przygotowano nie tylko słodki, ale i ciepły poczęstunek.
 
Galeria zdjęć

T.Habura