2019-01-02
Aktualności / Wigilia w Gminie Szczurowa
Jest taki dzień w roku, w którym nikt nie powinien czuć się samotny. Tym szczególnym dniem jest Wigilia Świąt Bożego Narodzenia.
 
Z myślą o osobach samotnych z naszej gminy, w dniu 22 grudnia 2018 roku odbyła się uroczystość „Wigilia w Gminie Szczurowa”, na którą zostało zaproszonych 140 osób. Organizatorami uroczystości byli Rada Gminy, Wójt Gminy oraz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej.
 
 
 
 
 
 
Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą, po której wszyscy uczestnicy, łamiąc się opłatkiem, złożyli sobie serdeczne życzenia świąteczne. Następnie przystąpili do spożycia tradycyjnej wieczerzy wigilijnej. 
 
 
 
 
 
 
 
 
Wyjątkową świąteczną atmosferę zapewniła Orkiestra Dęta z Uścia Solnego oraz Zespół Dziecięcy Solne Perełki. Dzieci recytowały wiersze, śpiewały kolędy i pastorałki, a orkiestra wspomagała uczestników we wspólnym śpiewie kolęd.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bardzo dziękujemy strażakom OSP za zorganizowanie transportu dla uczestników oraz Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich ze Szczurowej za przygotowanie upominków dla wszystkich zaproszonych gości.
 
Galeria zdjęć

Barbara Domagała, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Szczurowej