2018-10-31
Aktualności / Wycieczka Mobilnego Klubu Seniora do Sandomierza
Mobilny Klub Seniora Gminy Szczurowa z siedzibą w Strzelcach Wielkich na wycieczce krajoznawczej, tym razem w gościnie u Ojca Mateusza w Sandomierzu. Po drodze do Sandomierza zahaczyliśmy o Połaniec. Jako zgrana grupa wszędzie odnajdziemy coś ciekawego.
 
 
Sandomierz to piękne i urokliwe miasteczko. Jesienną porą nie ma wielkiego zgiełku i gwaru. Na placach i skwerach królują jesienne chryzantemy. W oddali na horyzoncie piękne doliny, góry i lasy z drugiej strony Wisła płynie leniwie. Wysłuchaliśmy wiele prawd i wiele legend sięgających aż po wiek XII. Miasto przetrwało najazdy Tatarów i pożogi wojenne, by świadczyć dziś o świetności w tamtych minionych czasach. O królach i panach, o zwykłych prostych ludziach. Odnowione kamieniczki, piękne kościoły, klasztor, katedra, oraz kamienne uliczki, które dodają miastu uroku. 
 
 
 
 
Sławę przyniosła mu filmowa opowieść „Ojciec Mateusz”, która toczy się właśnie w Sandomierzu. Zwiedzając podziemia i słuchając opowieści o pięknej Halinie, która uratowała miasto przed ordą Tatarską poświęcając swoje życie, nasza senioralna grupa pokonała 320 schodów. Czyż nie warto pomagać seniorom, którzy podziwiają piękno naszego kraju dają od siebie 200 % możliwości. 
 
 
 
 
 
 
 
Dziękujemy Panu Marianowi Zalewskiemu- Wójtowi Gminy Szczurowa za wielokrotne wsparcie i pomoc wszelkiego rodzaju. Jako seniorzy mogliśmy skorzystać z wielu dobrodziejstw, odwiedzić wiele pięknych miejsc w naszej małej ojczyźnie oraz podziwiać piękno naszego kraju. 
 
Przewodnicząca Mobilnego Klubu Seniora,
Zofia Solak 
 
Galeria zdjęć